Balıkesir'de eski çöplük alanında yangın

Güncel 25.06.2024 - 15:14, Güncelleme: 25.06.2024 - 21:01
 

Balıkesir'de eski çöplük alanında yangın

BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde eski çöplük alanında yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, alevlere, havadan ve karadan müdahale ediyor.
Ayvalık ilçesi Küçükköy Mahallesi'ndeki eski çöplük alanında saat 12.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Ormana yakın bölgeden yükselen dumanları görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla bölgeye Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 4 uçak, 2 helikopter, 5 arazöz, 2 su ikmal aracı, 2 ilk müdahale aracı, 60 personel ve Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ekipleri sevk edildi. 6 GÜN ÖNCE DE YANGIN ÇIKMIŞTI Aynı yerde 6 gün önce çıkıp, ormana da sıçrayarak 8 saatte kontrol altına alınan yangının olduğu bölgede bugün çıkan yangının kontrol altına alınması için havadan ve karadan müdahale sürüyor. KONTROL ALTINA ALINDI Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde eski çöplük alanında çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle 4,5 saatte ormana sıçramadan kontrol altına alındı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, "Ayvalık yangını ekiplerimizin, havadan ve yerden etkin müdahaleleri neticesinde kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmalarımız devam etmektedir" denildi.
BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde eski çöplük alanında yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, alevlere, havadan ve karadan müdahale ediyor.

Ayvalık ilçesi Küçükköy Mahallesi'ndeki eski çöplük alanında saat 12.30 sıralarında yangın çıktı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı. Ormana yakın bölgeden yükselen dumanları görenler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla bölgeye Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 4 uçak, 2 helikopter, 5 arazöz, 2 su ikmal aracı, 2 ilk müdahale aracı, 60 personel ve Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği ekipleri sevk edildi.

6 GÜN ÖNCE DE YANGIN ÇIKMIŞTI

Aynı yerde 6 gün önce çıkıp, ormana da sıçrayarak 8 saatte kontrol altına alınan yangının olduğu bölgede bugün çıkan yangının kontrol altına alınması için havadan ve karadan müdahale sürüyor.

KONTROL ALTINA ALINDI

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde eski çöplük alanında çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle 4,5 saatte ormana sıçramadan kontrol altına alındı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, "Ayvalık yangını ekiplerimizin, havadan ve yerden etkin müdahaleleri neticesinde kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmalarımız devam etmektedir" denildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.