Balçova'da tablet “out”, jimnastik “in”

Yerel 17.05.2024 - 10:05, Güncelleme: 17.05.2024 - 11:07
 

Balçova'da tablet “out”, jimnastik “in”

Balçova Belediyesi Spor Okulları tarafından sürdürülen anne-çocuk jimnastiği eğitimleri, gelişme çağındaki çocukları tablet ve cep telefonlarından uzaklaştırırken ebeveyn iletişimine büyük katkı sağlıyor.
Haftada 2 gün 50’şer dakika yapılan dersler ayrıca kasların güçlenmesinin yanı sıra miniklerin özgüven sahibi olmasına neden oluyor. 3 ila 5 yaş arasındaki çocukların anneleriyle katıldıkları derslerin büyük ilgi gördüğünü belirten Spor Okulu Yetkilileri, “Şu anda bu dersleri 250 anne ve çocuk alıyor. 5 yaş sınırımız var. 5 yaşından sonra çocuklarımızı bireysel jimnastik derslerine alıyoruz. Birlikte aktivite yapmaktan çok mutlu oluyorlar. Hem oyun oynuyor, hem de spor yapıyorlar. Anneleriyle bağları güçlenirken derse katılan diğer öğrencilerle de arkadaş oluyorlar. Derse katılan anneler çocuklarının tablet ve telefonla daha az ilgilendiğini, ders dışındaki zamanlarda da spora yöneldiklerini anlatıyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu. Balçova Belediyesi Spor Okulları’nda ayrıca değişik yaş gruplarında voleybol, futbol, basketbol, plates, aerobik, tenis, yoga, açık alan egzersizleri eğitimleri veriliyor.
Balçova Belediyesi Spor Okulları tarafından sürdürülen anne-çocuk jimnastiği eğitimleri, gelişme çağındaki çocukları tablet ve cep telefonlarından uzaklaştırırken ebeveyn iletişimine büyük katkı sağlıyor.

Haftada 2 gün 50’şer dakika yapılan dersler ayrıca kasların güçlenmesinin yanı sıra miniklerin özgüven sahibi olmasına neden oluyor. 3 ila 5 yaş arasındaki çocukların anneleriyle katıldıkları derslerin büyük ilgi gördüğünü belirten Spor Okulu Yetkilileri, “Şu anda bu dersleri 250 anne ve çocuk alıyor. 5 yaş sınırımız var. 5 yaşından sonra çocuklarımızı bireysel jimnastik derslerine alıyoruz. Birlikte aktivite yapmaktan çok mutlu oluyorlar. Hem oyun oynuyor, hem de spor yapıyorlar.

Anneleriyle bağları güçlenirken derse katılan diğer öğrencilerle de arkadaş oluyorlar. Derse katılan anneler çocuklarının tablet ve telefonla daha az ilgilendiğini, ders dışındaki zamanlarda da spora yöneldiklerini anlatıyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu. Balçova Belediyesi Spor Okulları’nda ayrıca değişik yaş gruplarında voleybol, futbol, basketbol, plates, aerobik, tenis, yoga, açık alan egzersizleri eğitimleri veriliyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.