Bakan Göktaş: 3,3 milyar TL yaşlı ve engelli aylığı yatırdık

Ekonomi 09.09.2023 - 12:02, Güncelleme: 09.09.2023 - 12:02
 

Bakan Göktaş: 3,3 milyar TL yaşlı ve engelli aylığı yatırdık

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, eylül ayında hak sahiplerinin hesaplarına, 3,3 milyar TL tutarında yaşlı ve engelli aylığı yatırıldığını açıkladı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yazılı açıklamayla, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü bildirdi. Eylül ayına yaklaşık 1,8 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını ifade eden Göktaş, yaklaşık 1,5 milyar TL engelli aylığını da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını kaydetti. Engelli ve yaşlılara yönelik tematik sosyal yardım programları uyguladıklarını belirten Bakan Göktaş, "Eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata katılımlarında her zaman yanında olduğumuz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı, düzenli yaptığımız ödemelerimizle de destekliyoruz. Bu doğrultuda eylül ayında 3,3 milyar TL yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık" ifadelerini kullandı.
AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, eylül ayında hak sahiplerinin hesaplarına, 3,3 milyar TL tutarında yaşlı ve engelli aylığı yatırıldığını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yazılı açıklamayla, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü bildirdi. Eylül ayına yaklaşık 1,8 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yaptıklarını ifade eden Göktaş, yaklaşık 1,5 milyar TL engelli aylığını da hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını kaydetti.

Engelli ve yaşlılara yönelik tematik sosyal yardım programları uyguladıklarını belirten Bakan Göktaş, "Eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata katılımlarında her zaman yanında olduğumuz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı, düzenli yaptığımız ödemelerimizle de destekliyoruz. Bu doğrultuda eylül ayında 3,3 milyar TL yaşlı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık" ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.