Aytekin Tunus: Oyunu bozdum!

Politika 16.09.2023 - 16:25, Güncelleme: 16.09.2023 - 16:25
 

Aytekin Tunus: Oyunu bozdum!

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Fuar İzmir'de gerçekleşen İzmir Kongresi'nin başlamasına sayılı dakikalar kala önemli bir gelişme yaşandı.
Mevcut CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun iki rakibinden biri olan CHP Konak eski İlçe Başkanı Aytekin Tunus, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Tunus, kongre salonuna bir diğer Konak İlçe eski Başkanı Mehmet Şakir Başak ile birlikte girdi.  Adaylıktan çekilen Tunus, "Birkaç gündür üzerimizde yoğun bir baskı vardı. Bu nedenle İmza veren arkadaşlar geri çekmek durumunda kaldı. Kimsenin işiyle aşıyla oynamak doğru değil. Adaylıktan çekildim. Kongrede oyum Şakir Başak’a… Amaçları 2 muhalif adayı da oyun dışına bırakmaktı. Bu oyunu bozduğumu düşünüyorum. Beni destekleyen arkadaşlar da gerekeni yapacaktır" diye konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) Fuar İzmir'de gerçekleşen İzmir Kongresi'nin başlamasına sayılı dakikalar kala önemli bir gelişme yaşandı.

Mevcut CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'nun iki rakibinden biri olan CHP Konak eski İlçe Başkanı Aytekin Tunus, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Tunus, kongre salonuna bir diğer Konak İlçe eski Başkanı Mehmet Şakir Başak ile birlikte girdi. 

Adaylıktan çekilen Tunus, "Birkaç gündür üzerimizde yoğun bir baskı vardı. Bu nedenle İmza veren arkadaşlar geri çekmek durumunda kaldı. Kimsenin işiyle aşıyla oynamak doğru değil. Adaylıktan çekildim. Kongrede oyum Şakir Başak’a… Amaçları 2 muhalif adayı da oyun dışına bırakmaktı. Bu oyunu bozduğumu düşünüyorum. Beni destekleyen arkadaşlar da gerekeni yapacaktır" diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.