Aslanoğlu'ndan kongrede çıkan olaylarla ilgili açıklama

Politika 16.09.2023 - 15:53, Güncelleme: 16.09.2023 - 15:53
 

Aslanoğlu'ndan kongrede çıkan olaylarla ilgili açıklama

CHP İzmir İl Başkanı ve Başkan adayı Şenol Aslanoğlu açıklamalarda bulundu. Çıkan olaylarla ilgili açıklama yaptı.
Aslanoğlu şunları söyledi: 10 dakika yaşanan 20 kişinin tatsız olayını bütün kongreye mal atmak doğru olmaz. Şölen havasında kongremiz devam ediyor. Hiç birimiz CHP'den daha değerli, daha üstün değiliz. Hiçbirimizin gücü CHP'nin il kongresini engellemeye gücü yetmez. Blok da çarşaf da tüzüğümüzde var. Var olan delegenin çoğunluğu ne derse o olur. CHP de bugün neyin nasıl olacağına karar verecek olan 600 tane seçilmiş il delegemizdir. Onlar karar verirler. Yoksa 20 kişi tüm örgütü dizayn edecek birşey olmadığını daha iyi görmüşsünüzdür zaten.  CHP'de yarışlar olur, bazen heyecanlı olur, bazen daha az heyecanlı olur. Ama ne olursa olsun el ele çıkarız salondan. Kongre sonrasında bir disiplin çalışması olup olmayacağı olacak mı? sorusuna da yanıt veren Aslanoğlu, buna kongre sonrasında karar verileceğini söyledi.
CHP İzmir İl Başkanı ve Başkan adayı Şenol Aslanoğlu açıklamalarda bulundu. Çıkan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Aslanoğlu şunları söyledi: 10 dakika yaşanan 20 kişinin tatsız olayını bütün kongreye mal atmak doğru olmaz. Şölen havasında kongremiz devam ediyor. Hiç birimiz CHP'den daha değerli, daha üstün değiliz. Hiçbirimizin gücü CHP'nin il kongresini engellemeye gücü yetmez.

Blok da çarşaf da tüzüğümüzde var. Var olan delegenin çoğunluğu ne derse o olur. CHP de bugün neyin nasıl olacağına karar verecek olan 600 tane seçilmiş il delegemizdir. Onlar karar verirler. Yoksa 20 kişi tüm örgütü dizayn edecek birşey olmadığını daha iyi görmüşsünüzdür zaten. 

CHP'de yarışlar olur, bazen heyecanlı olur, bazen daha az heyecanlı olur. Ama ne olursa olsun el ele çıkarız salondan.

Kongre sonrasında bir disiplin çalışması olup olmayacağı olacak mı? sorusuna da yanıt veren Aslanoğlu, buna kongre sonrasında karar verileceğini söyledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.