Alaattin Yüksel: Emekçiler ve emekliler yaşam savaşı veriyor

Politika 21.01.2024 - 13:57, Güncelleme: 21.01.2024 - 14:01
 

Alaattin Yüksel: Emekçiler ve emekliler yaşam savaşı veriyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir Milletvekilliği (24.Dönem), Genel Başkan Yardımcılığı, İzmir İl Başkanlığı dahil olmak üzere birçok görev yapan Alaattin Yüksel, DİSK İzmir Bölge Temsilciliği’ni ziyaret ederek Bölge temsilcisi Memiş Sarı ve İzmir Şube başkanları ile ülke gündemi ve önümüzdeki yerel seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Alaattin Yüksel, ziyaret sonrasında paylaşılan görüşlere ilişkin açıklamalarda bulundu.
“Toplumda örgütlenme yükseldikçe adaletli ve hakça bir düzen arayışı da yükselir” İzmir’in CHP’li belediyelerin yönetiminde herkesin yaşamak istediği ve ülkenin en çok göç alan kentlerinden biri olduğuna değinen Alaattin Yüksel; “Cumhuriyet Halk Partisi olarak emeğin örgütlenmesini her zaman destekledik. Bir kentte örgütlenme her alanda ne kadar güçlü olursa toplumsal kalkınmada o denli güçlü olur. Ticaretten kültür sanata, tarımdan sanayiye kadar kentin tüm dinamikleri bir araya gelip örgütlenerek adaletli ve hakça bir düzen arayışını yükseltmelidir. İzmir’de bunu başaracağız” dedi. “Sosyal belediyeciliği daha ileriye taşıyacağız” Ülkeyi iflasa sürükleyen tek adam yönetiminin demokrasi aşığı İzmir halkını sürekli cezalandırdığını dile getiren Alaattin Yükselşunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı 2024 yılı yatırım programında Halkapınar-Otogar metro hattının yapımı için geçmiş yıllarda olduğu gibi 3 bin TL’lik sembolik bütçe ayrıldı. İzmir’in CHP’li belediyeleri her türlü engele rağmen insanı odağına alarak sosyal belediyecilik yapıyor. Kaynakların verimli kullanılması ile hizmetin en geniş kesimlere götürülmesi, daha planlı bir şekilde yapılarak İzmir’in Türkiye’nin yanı sıra örnek bir dünya kenti olarak öne çıkmasını sosyal belediyecilik sağlayacaktır.”  “Emekçiler ve emekliler yaşam savaşı veriyor” “Beceriksiz ekonomik politikalarını sürdürerek emekçiler ve emeklileri açlıkla mücadele eder duruma getiren ‘Saray İktidarının’ ülke sorunlarını çözemediği ortadadır. Asgari ücret açıklanan haliyle emekçilerimizi açlık sınırının altında yaşamaya mahkum etmiştir. Emeklilere yapılan zam uygulamasında da iktidarın aynı tutumu sergiledi. Yerel seçim, bu iktidara ‘Dur’ demenin bir aracı olarak öne çıkıyor. Ezilen toplum kesimlerini bu iktidara kırmızı kart göstermeye davet ediyoruz” açıklamasını yapan Alaattin Yüksel, CHP’li belediyelerin İzmir’in yoksul bir kent değil, varsıl bir kent olması için var güçleri ile toplumla bütünleşip ortaklaşarak çalışacaklarını da sözlerine ekledi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir Milletvekilliği (24.Dönem), Genel Başkan Yardımcılığı, İzmir İl Başkanlığı dahil olmak üzere birçok görev yapan Alaattin Yüksel, DİSK İzmir Bölge Temsilciliği’ni ziyaret ederek Bölge temsilcisi Memiş Sarı ve İzmir Şube başkanları ile ülke gündemi ve önümüzdeki yerel seçim sürecine ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Alaattin Yüksel, ziyaret sonrasında paylaşılan görüşlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Toplumda örgütlenme yükseldikçe adaletli ve hakça bir düzen arayışı da yükselir”

İzmir’in CHP’li belediyelerin yönetiminde herkesin yaşamak istediği ve ülkenin en çok göç alan kentlerinden biri olduğuna değinen Alaattin Yüksel; “ Cumhuriyet Halk Partisi olarak emeğin örgütlenmesini her zaman destekledik. Bir kentte örgütlenme her alanda ne kadar güçlü olursa toplumsal kalkınmada o denli güçlü olur. Ticaretten kültür sanata, tarımdan sanayiye kadar kentin tüm dinamikleri bir araya gelip örgütlenerek adaletli ve hakça bir düzen arayışını yükseltmelidir. İzmir’de bunu başaracağız” dedi.

“Sosyal belediyeciliği daha ileriye taşıyacağız”
Ülkeyi iflasa sürükleyen tek adam yönetiminin demokrasi aşığı İzmir halkını sürekli cezalandırdığını dile getiren Alaattin Yükselşunları söyledi: “Cumhurbaşkanlığı 2024 yılı yatırım programında Halkapınar-Otogar metro hattının yapımı için geçmiş yıllarda olduğu gibi 3 bin TL’lik sembolik bütçe ayrıldı. İzmir’in CHP’li belediyeleri her türlü engele rağmen insanı odağına alarak sosyal belediyecilik yapıyor. Kaynakların verimli kullanılması ile hizmetin en geniş kesimlere götürülmesi, daha planlı bir şekilde yapılarak İzmir’in Türkiye’nin yanı sıra örnek bir dünya kenti olarak öne çıkmasını sosyal belediyecilik sağlayacaktır.” 

“Emekçiler ve emekliler yaşam savaşı veriyor”
“Beceriksiz ekonomik politikalarını sürdürerek emekçiler ve emeklileri açlıkla mücadele eder duruma getiren ‘Saray İktidarının’ ülke sorunlarını çözemediği ortadadır. Asgari ücret açıklanan haliyle emekçilerimizi açlık sınırının altında yaşamaya mahkum etmiştir. Emeklilere yapılan zam uygulamasında da iktidarın aynı tutumu sergiledi. Yerel seçim, bu iktidara ‘Dur’ demenin bir aracı olarak öne çıkıyor. Ezilen toplum kesimlerini bu iktidara kırmızı kart göstermeye davet ediyoruz” açıklamasını yapan Alaattin Yüksel, CHP’li belediyelerin İzmir’in yoksul bir kent değil, varsıl bir kent olması için var güçleri ile toplumla bütünleşip ortaklaşarak çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.