AK Partili Dağ'dan, Başkan Tugay'a '90 dakika' çağrısı

Güncel 15.05.2024 - 11:40, Güncelleme: 15.05.2024 - 11:49
 

AK Partili Dağ'dan, Başkan Tugay'a '90 dakika' çağrısı

31 Mart yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakı adayı Hamza Dağ ve CHP kanadından Tunç Soyer '120 dakika', Cemil Tugay da ulaşımda ücretsiz 90 dakika"nın geri getirileceği vaatleri çok konuşulmuştu.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, 90 dakika uygulamasını UKOME’de yeniden gündeme getirecekleri söylemişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 90 dakika uygulaması ile ilgili bir paylaşım yaptı.  BÜYÜKŞEHİR ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALIDIR Dağ’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “İzmir’de toplu taşımada 90 dakika uygulaması, seçim sürecinde vaatlerimizden biriydi. UKOME gündemine geldiğinde büyükşehir belediyesi olarak sübvanse etmek suretiyle hayata geçireceğimizi ifade etmiştik. Sübvansiyon olmaksızın bunu UKOME gündemine getirmek sorumluluktan kaçmaktır, topu taca atmaktır ve İZBAN’a kaldıramayacağı bir mali yük yüklemektir.90 dakika uygulaması İzmirli hemşehrilerimiz için büyük bir ihtiyaçtır, şarttır. Teknik olarak sübvansiyonun hangi kurum ve kuruluşlarca karşılanacağı net bir şekilde protokol altına alınmalıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda taşın altına elini koymalıdır.”
31 Mart yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakı adayı Hamza Dağ ve CHP kanadından Tunç Soyer '120 dakika', Cemil Tugay da ulaşımda ücretsiz 90 dakika"nın geri getirileceği vaatleri çok konuşulmuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, 90 dakika uygulamasını UKOME’de yeniden gündeme getirecekleri söylemişti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 90 dakika uygulaması ile ilgili bir paylaşım yaptı. 

BÜYÜKŞEHİR ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALIDIR

Dağ’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“İzmir’de toplu taşımada 90 dakika uygulaması, seçim sürecinde vaatlerimizden biriydi. UKOME gündemine geldiğinde büyükşehir belediyesi olarak sübvanse etmek suretiyle hayata geçireceğimizi ifade etmiştik. Sübvansiyon olmaksızın bunu UKOME gündemine getirmek sorumluluktan kaçmaktır, topu taca atmaktır ve İZBAN’a kaldıramayacağı bir mali yük yüklemektir. 90 dakika uygulaması İzmirli hemşehrilerimiz için büyük bir ihtiyaçtır, şarttır. Teknik olarak sübvansiyonun hangi kurum ve kuruluşlarca karşılanacağı net bir şekilde protokol altına alınmalıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda taşın altına elini koymalıdır.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.