AK Partili Bursalı'dan Tunç Soyer'e eleştiri!

Politika 07.12.2023 - 09:41, Güncelleme: 07.12.2023 - 09:49
 

AK Partili Bursalı'dan Tunç Soyer'e eleştiri!

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir'in hak ettiği desteği alamadığına dair açıklamalarına tepki gösterdi.
AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Soyer'e şöyle tepki gösterdi; Yine bir CHP klasiği ile yüzleştirdi bizi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Fransa’nın Ankara Büyükelçisi’ne, ülkesini yalanlar söyleyerek şikayet etmiş.  Kendi yönettiği şehre, şehrin sorunlarına ve kendisine rağmen merkezi hükümetin şehre yaptığı hizmetlere bu kadar Fransız olan bir kişinin Fransa ile yakın ilişkisini anlayabilmek mümkün değil! İzmir’in hak ettiği şekilde desteklenmediği iddiasını, İzmir’i hak etmediği şekilde yöneten birinin ortaya atmasını da anlamak mümkün değil? “Desteklemedi” dediği hükümetlerimiz İzmir’e; 11 bin 415 yeni derslik inşa etti, 3'ü devlet olmak üzere toplam 4 yeni üniversite kurdu, 18 bin 215 gencimizin barınacağı yükseköğrenim yurt binaları açtı, 2'si stadyum olmak üzere toplam 115 spor tesisi inşa etti, 2 bin 610 yataklı, 46 hastane dâhil 127 sağlık tesisi kazandırdı, Bayraklı Şehir Hastanemizle dev bir yatırıma ve sağlık konforuna imza attı, Depremzedelerimizi için 5 bin 52 konut ve 257 ticari alan yaptı. Peki ya sen Sayın Soyer? İzmir Körfezi’nin koku sorununu çözmek için hangi projeyi sundun da desteklenmedi? İzmir’in trafik sorununu nihayete erdirecek hangi çözüm önerisini getirdin de kulak arkası edildi? İzmir’in en büyük sorunlarından biri olan çarpık yapılaşma ve kentsel dönüşüm problemi için hangi alternatifleri önerdin de sana olumsuz yanıt verildi? Siz hiç merak etmeyin Tunç Bey. 31 Mart’ı beklemeden partinizin İzmir adayının açıklanmasıyla başlayacak emekliliğinizin tadını çıkarın.  Emin olun ki AK Parti Belediyeciliği ile siz de İzmir’in keyfini süreceksiniz.
AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir'in hak ettiği desteği alamadığına dair açıklamalarına tepki gösterdi.

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Soyer'e şöyle tepki gösterdi;

Yine bir CHP klasiği ile yüzleştirdi bizi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı

Fransa’nın Ankara Büyükelçisi’ne, ülkesini yalanlar söyleyerek şikayet etmiş. 

Kendi yönettiği şehre, şehrin sorunlarına ve kendisine rağmen merkezi hükümetin şehre yaptığı hizmetlere bu kadar Fransız olan bir kişinin Fransa ile yakın ilişkisini anlayabilmek mümkün değil!

İzmir’in hak ettiği şekilde desteklenmediği iddiasını, İzmir’i hak etmediği şekilde yöneten birinin ortaya atmasını da anlamak mümkün değil?

“Desteklemedi” dediği hükümetlerimiz İzmir’e;

11 bin 415 yeni derslik inşa etti,

3'ü devlet olmak üzere toplam 4 yeni üniversite kurdu,

18 bin 215 gencimizin barınacağı yükseköğrenim yurt binaları açtı,

2'si stadyum olmak üzere toplam 115 spor tesisi inşa etti,

2 bin 610 yataklı, 46 hastane dâhil 127 sağlık tesisi kazandırdı,

Bayraklı Şehir Hastanemizle dev bir yatırıma ve sağlık konforuna imza attı,

Depremzedelerimizi için 5 bin 52 konut ve 257 ticari alan yaptı.

Peki ya sen Sayın Soyer?

İzmir Körfezi’nin koku sorununu çözmek için hangi projeyi sundun da desteklenmedi?

İzmir’in trafik sorununu nihayete erdirecek hangi çözüm önerisini getirdin de kulak arkası edildi?

İzmir’in en büyük sorunlarından biri olan çarpık yapılaşma ve kentsel dönüşüm problemi için hangi alternatifleri önerdin de sana olumsuz yanıt verildi?

Siz hiç merak etmeyin Tunç Bey.

31 Mart’ı beklemeden partinizin İzmir adayının açıklanmasıyla başlayacak emekliliğinizin tadını çıkarın. 

Emin olun ki AK Parti Belediyeciliği ile siz de İzmir’in keyfini süreceksiniz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.