Abidin Dino Parkı baştan sona yenileniyor

Yerel 09.05.2023 - 10:10, Güncelleme: 09.05.2023 - 12:12
 

Abidin Dino Parkı baştan sona yenileniyor

Karabağlar Belediyesi, ilçede bulunan parkları baştan sona yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda Selvili Mahallesi'nde bulunan Abidin Dino Parkı, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından elden geçiriliyor. Parktaki altyapı çalışmalarını tamamlandıktan sonra Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de gerekli peyzaj düzenlemelerini yapacak.
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu bölgeye giderek yerinde inceleme yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına kolaylıklar dileyen Başkan Selvitopu, mahalledeki vatandaşlar ve esnaflarla da ayaküstü sohbet etti. Vatandaşlar, parkın baştan sona yenilenmesi nedeniyle Başkan Selvitopu'na ve Karabağlar Belediyesi'ne teşekkür etti. Öneriler dikkate alınıyor 500 bin nüfusu ve 3600 sokağı bulunan Karabağlar'da çok sayıda park bulunduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, bunları belirlenen program doğrultusunda ardı ardına yenileyip vatandaşların kullanımına sunduklarını söyledi. Her düzenlemede bölgede oturanların istek ve önerilerini dikkate aldıklarını belirten Başkan Selvitopu, “Vatandaşlarımız parklarımızda özellikle yürüyüş yolu, çocuk   oyun ve spor alanları talep ediyorlar. Biz de uygun olan her parkımızda bunu yapmaya gayret ediyoruz. Ayrıca tüm yenileme çalışmalarımızda çocuk oyun alanlarının modern oyuncaklarla donatılmasına özen gösteriyoruz. Sulama sistemini de günün koşullarına uygun şekilde otomatiğe dönüştürüyoruz” dedi. Karabağlar Belediyesi'nin mütevazı bütçesini halkın genel çıkarları için kullanmaya devam edeceğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Bu anlayışla, vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte kent içinde sağlıklı zaman geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri parklar yapmaya, var olanları yenilemeye devam edeceğiz” diye konuştu. 3000 metrekareden fazla büyüklüğe sahip Abidin Dino Parkı, çalışmaların ardından yaklaşık 1900 metrekarelik yeşil alana kavuşacak. Parkta spor ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolu, dinlenme bölümleri yer alacak.
Karabağlar Belediyesi, ilçede bulunan parkları baştan sona yenilemeye devam ediyor. Bu kapsamda Selvili Mahallesi'nde bulunan Abidin Dino Parkı, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından elden geçiriliyor. Parktaki altyapı çalışmalarını tamamlandıktan sonra Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de gerekli peyzaj düzenlemelerini yapacak.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu bölgeye giderek yerinde inceleme yaptı. Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarına kolaylıklar dileyen Başkan Selvitopu, mahalledeki vatandaşlar ve esnaflarla da ayaküstü sohbet etti. Vatandaşlar, parkın baştan sona yenilenmesi nedeniyle Başkan Selvitopu'na ve Karabağlar Belediyesi'ne teşekkür etti.

Öneriler dikkate alınıyor

500 bin nüfusu ve 3600 sokağı bulunan Karabağlar'da çok sayıda park bulunduğunu hatırlatan Başkan Selvitopu, bunları belirlenen program doğrultusunda ardı ardına yenileyip vatandaşların kullanımına sunduklarını söyledi. Her düzenlemede bölgede oturanların istek ve önerilerini dikkate aldıklarını belirten Başkan Selvitopu, “Vatandaşlarımız parklarımızda özellikle yürüyüş yolu, çocuk   oyun ve spor alanları talep ediyorlar. Biz de uygun olan her parkımızda bunu yapmaya gayret ediyoruz. Ayrıca tüm yenileme çalışmalarımızda çocuk oyun alanlarının modern oyuncaklarla donatılmasına özen gösteriyoruz. Sulama sistemini de günün koşullarına uygun şekilde otomatiğe dönüştürüyoruz” dedi.

Karabağlar Belediyesi'nin mütevazı bütçesini halkın genel çıkarları için kullanmaya devam edeceğini vurgulayan Başkan Selvitopu, “Bu anlayışla, vatandaşlarımızın çocuklarıyla birlikte kent içinde sağlıklı zaman geçirebilecekleri, nefes alabilecekleri parklar yapmaya, var olanları yenilemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

3000 metrekareden fazla büyüklüğe sahip Abidin Dino Parkı, çalışmaların ardından yaklaşık 1900 metrekarelik yeşil alana kavuşacak. Parkta spor ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolu, dinlenme bölümleri yer alacak.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.