Erol YARAŞ
Köşe Yazarı
Erol YARAŞ
 

Soyer’in İzmirlilere binlerce lira borcu var

Evet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmirlilere binlerce lira borcu var. Bu borç şimdi nereden çıktı diye sorarsanız. Toplu taşımada Aziz Kocaoğlu’nun getirdiği 90 dakika uygulamasının 2020 yılı Ağustos ayında Soyer tarafından kaldırılması sonucunda çıkan bir borç. Konuyu biraz açayım. Soyer geçen gün yaptığı açıklama ile 90 dakika değil, 120 dakikanın toplu taşımada Mart ayından itibaren uygulanacağını açıkladı. Şimdi Tunç Soyer’e sormak lazım, madem ulaşımda 120 dakika uygulaması mümkündü, neden 4 yıl önce 90 dakika uygulamasını kaldırdınız? Toplu ulaşımı İzmir’de dar ve orta gelir grupları başta olmak üzere öğrenciler, sabah işine giden çalışanlar kullanıyor. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, “90 gün uygulamasını geri getireceğim” vaadini açıklamasa İzmirlinin cebinden neredeyse her gün geliş gidiş 15-25 lira fazla para almaya devam mı edecektiniz? Peki, yaklaşık 4 yıl önce İzmir’de 90 dakikayı iptal ettiğiniz için toplu ulaşımı kullanan insanların cebinden aldığınız fazladan binlerce liranın hesabını kim verecek? Tunç Soyer’e başka bir soru...  Ağustos 2020’de hangi gerekçeyle 90 dakika uygulamasını kaldırdınız? Türkiye’de başta ekonomi olmak üzere, ne değişti de 90 dakika değil 120 dakika uygulamasını 4 yıl sonra geri getiriyorsunuz? Madem 90 değil 120 dakika toplu ulaşımda mümkündü, İzmirlileri neden 4 yıldır mağdur ettiniz? Hamza Dağ böyle bir vaadde bulunmasaydı siz veya CHP’nin yeni adayı Cemil Tugay, 90 dakika sıkıntısını gündeme getirecek miydi? Hiç, sanmam. Bunun adına takiye denir. Bunun adına “Ben İzmirliyi insan yerine koymuyorum, kafam nasıl isterse öyle uygulama yaparım” denir. Bunun adına önce eşeği kaybettirir sonra buldururum denir. Bunun adına ben doğru yönetici değildim denir. Soyer şunu bilmelidir ki; toplu ulaşımı kullanan binlerce İzmirlinin iki elleri yakasındadır. Toplu ücrete 4 yıldır fazladan ödedikleri paraları kendi ve çocuklarının ihtiyaçlarından kestiler. Soyer’e hatırlatmak isterim AK Parti adayı Hamza Dağ’ın İzmirlilere başka bir sözü daha var.  Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan İzmirlilere seçildiği günün hemen ardından yüzde 50 indirim yapacak. Soyer’in yerinde olsam derhal suya da yüzde 50 indirim yaparım. Fakattt, şunu da çok iyi bilmek lazım ki; Bu yapılan son dakika uygulamalarının sevabı Hamza Dağ’a günahı Tunç Soyer’e yazılır. Nedeni de çok açıktır, Soyer ucuz olması mümkün görünen ulaşım ve su faturaları konusunda yıllardır İzmir’de yaşayan orta ve dar gelirlilerin anasını ağlatmıştır.
Ekleme Tarihi: 21 Şubat 2024 - Çarşamba
Erol YARAŞ

Soyer’in İzmirlilere binlerce lira borcu var

Evet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmirlilere binlerce lira borcu var.

Bu borç şimdi nereden çıktı diye sorarsanız.

Toplu taşımada Aziz Kocaoğlu’nun getirdiği 90 dakika uygulamasının 2020 yılı Ağustos ayında Soyer tarafından kaldırılması sonucunda çıkan bir borç.

Konuyu biraz açayım.

Soyer geçen gün yaptığı açıklama ile 90 dakika değil, 120 dakikanın toplu taşımada Mart ayından itibaren uygulanacağını açıkladı.

Şimdi Tunç Soyer’e sormak lazım, madem ulaşımda 120 dakika uygulaması mümkündü, neden 4 yıl önce 90 dakika uygulamasını kaldırdınız?

Toplu ulaşımı İzmir’de dar ve orta gelir grupları başta olmak üzere öğrenciler, sabah işine giden çalışanlar kullanıyor.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, “90 gün uygulamasını geri getireceğim” vaadini açıklamasa İzmirlinin cebinden neredeyse her gün geliş gidiş 15-25 lira fazla para almaya devam mı edecektiniz?

Peki, yaklaşık 4 yıl önce İzmir’de 90 dakikayı iptal ettiğiniz için toplu ulaşımı kullanan insanların cebinden aldığınız fazladan binlerce liranın hesabını kim verecek?

Tunç Soyer’e başka bir soru... 

Ağustos 2020’de hangi gerekçeyle 90 dakika uygulamasını kaldırdınız?

Türkiye’de başta ekonomi olmak üzere, ne değişti de 90 dakika değil 120 dakika uygulamasını 4 yıl sonra geri getiriyorsunuz?

Madem 90 değil 120 dakika toplu ulaşımda mümkündü, İzmirlileri neden 4 yıldır mağdur ettiniz?

Hamza Dağ böyle bir vaadde bulunmasaydı siz veya CHP’nin yeni adayı Cemil Tugay, 90 dakika sıkıntısını gündeme getirecek miydi?

Hiç, sanmam.

Bunun adına takiye denir.

Bunun adına “Ben İzmirliyi insan yerine koymuyorum, kafam nasıl isterse öyle uygulama yaparım” denir.

Bunun adına önce eşeği kaybettirir sonra buldururum denir.

Bunun adına ben doğru yönetici değildim denir.

Soyer şunu bilmelidir ki; toplu ulaşımı kullanan binlerce İzmirlinin iki elleri yakasındadır.

Toplu ücrete 4 yıldır fazladan ödedikleri paraları kendi ve çocuklarının ihtiyaçlarından kestiler.

Soyer’e hatırlatmak isterim AK Parti adayı Hamza Dağ’ın İzmirlilere başka bir sözü daha var. 

Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan İzmirlilere seçildiği günün hemen ardından yüzde 50 indirim yapacak.

Soyer’in yerinde olsam derhal suya da yüzde 50 indirim yaparım.

Fakattt, şunu da çok iyi bilmek lazım ki;

Bu yapılan son dakika uygulamalarının sevabı Hamza Dağ’a günahı Tunç Soyer’e yazılır.

Nedeni de çok açıktır, Soyer ucuz olması mümkün görünen ulaşım ve su faturaları konusunda yıllardır İzmir’de yaşayan orta ve dar gelirlilerin anasını ağlatmıştır.

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.