Erol YARAŞ
Köşe Yazarı
Erol YARAŞ
 

Koltuk savaşı

Esasında başlığa koltuk savaşları demem lazımdı, fakat ilçe belediyelerdeki koltuk savaşları büyükşehir koltuğu için verilen mücadele kadar şiddetli geçmiyor. Kurultay öncesi damarımızda Bay Kemal’in kanı dolaşıyor diyenler ikinci dönem başkanlık için o kadar emindiler ki; ilçe belediye başkanlıklarını ulufe gibi kendi yandaşlarına dağıtmışlardı bile. İzmirli Bay Kemalciler hiç ummadıkları bir sonuçla karşılaştılar. Kurultayda çok güvendikleri dağlara karlar yağdı. Bay Kemal arkasına bakmadan evine gitti. İzmirli Kemalciler de tıpkı yenilmiş haçlı ordusu gibi kılıç ve kalkanlarını sürüyerek yara bere içinde İzmir’e döndüler. Ortaya çıkan tabloda artık ikinci dönem için Tunç Soyer ve şürekâsı yoktu. Olması da mümkün değildi. Ekip toparlandı yaralarını sardı ve bugünlerde son bir umut atağa geçmeye karar verdiler. O kadar çabuk pes etmek yoktu. Ballı koltuklar hemen terk edilmeyecekti. Karşı hamle planları yapıldı ve hücum emri verildi. Ankara'da kuşatma altına alınacak yeni yönetime “Neden bir dönem daha Soyer ile devam edilmesi gerektiği’’ anlatılacaktı. İzmir’de de yapılacak anketler için kamuoyu olumlu bir şekilde yönlendirilmeye çalışılacaktı. Haber bombardımanı hemen başladı.  İlk haber, “2019’da söz verdiğimiz 165 projenin 144’ünü bitirdik. Başarı oranımız yüzde 87’’ Arkasından televizyonlarda Soyer’i parlatma çalışmaları devreye girdi. Başkanını tekrar bir numaralı koltukta görmek isteyen CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da kolları sıvayıp televizyon televizyon dolaşmaya başladı. Aslanoğlu yoğurdum ekşi diyemeyeceği için ekranda “Tunç Soyer çok başarılıdır. Yeniden aday gösterilmelidir. Tunç Bey, yapılacak anketlerden de çıkacaktır.” şeklinde konuştu. Kurultay hüsranı ekibin başı, elbette böyle konuşacaktı.  Tunç Soyer’in 2019'da söz verdiği projelerle ilgili ne kadarı gerçekleşti ne kadarı havada kaldı yakında o konulara derinlemesine gireceğim. Aslanoğlu’na da bir fikir olması açısından tek bir adres vereyim, gidip bir oradaki esnaflarla zahmet olmazsa konuşsun. Soyer’in ne kadar başarılı olduğunu kendi kulaklarıyla duyup öğrenmiş olur!!! Yer; Hisar Camii yan sokakları... Büyükşehir buraları delik deşik edip kanal döşemiş ve öylece bırakmış. Esnaf, alışverişe gelen insanların ayakları moloz taşlarına takılmasın ve çukurlardan dolayı düşmesin diye yerlere paspaslar ve kilimvari malzemeler örterek kendi çözümlerini üretmeye çalışmış. Diğer bir konu da, Büyükşehir koltuğuna düşünülen muhtemel adayların isimleri kamuoyunda telaffuz edilmeye başlandığı bu günlerde, o isimler hakkında bel altı vurmalar ve karalama çalışmaları da hız kazandı. Gün geçtikçe sosyal medya denen ortamda bu bel altı vuruşların şiddetinin daha da artacağına şahit olacağız.  Anlayacağınız koltuk kavgasında önümüzdeki 15 günde at izi it izine karışacak, çamur at izi kalsın şerefsizliği gündem yapacak.
Ekleme Tarihi: 23 Kasım 2023 - Perşembe
Erol YARAŞ

Koltuk savaşı

Esasında başlığa koltuk savaşları demem lazımdı, fakat ilçe belediyelerdeki koltuk savaşları büyükşehir koltuğu için verilen mücadele kadar şiddetli geçmiyor.

Kurultay öncesi damarımızda Bay Kemal’in kanı dolaşıyor diyenler ikinci dönem başkanlık için o kadar emindiler ki; ilçe belediye başkanlıklarını ulufe gibi kendi yandaşlarına dağıtmışlardı bile.

İzmirli Bay Kemalciler hiç ummadıkları bir sonuçla karşılaştılar. Kurultayda çok güvendikleri dağlara karlar yağdı.

Bay Kemal arkasına bakmadan evine gitti.

İzmirli Kemalciler de tıpkı yenilmiş haçlı ordusu gibi kılıç ve kalkanlarını sürüyerek yara bere içinde İzmir’e döndüler.

Ortaya çıkan tabloda artık ikinci dönem için Tunç Soyer ve şürekâsı yoktu. Olması da mümkün değildi.

Ekip toparlandı yaralarını sardı ve bugünlerde son bir umut atağa geçmeye karar verdiler.

O kadar çabuk pes etmek yoktu. Ballı koltuklar hemen terk edilmeyecekti.

Karşı hamle planları yapıldı ve hücum emri verildi.

Ankara'da kuşatma altına alınacak yeni yönetime “Neden bir dönem daha Soyer ile devam edilmesi gerektiği’’ anlatılacaktı.

İzmir’de de yapılacak anketler için kamuoyu olumlu bir şekilde yönlendirilmeye çalışılacaktı.

Haber bombardımanı hemen başladı. 

İlk haber, “2019’da söz verdiğimiz 165 projenin 144’ünü bitirdik. Başarı oranımız yüzde 87’’

Arkasından televizyonlarda Soyer’i parlatma çalışmaları devreye girdi.

Başkanını tekrar bir numaralı koltukta görmek isteyen CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da kolları sıvayıp televizyon televizyon dolaşmaya başladı.

Aslanoğlu yoğurdum ekşi diyemeyeceği için ekranda “Tunç Soyer çok başarılıdır. Yeniden aday gösterilmelidir. Tunç Bey, yapılacak anketlerden de çıkacaktır.” şeklinde konuştu.

Kurultay hüsranı ekibin başı, elbette böyle konuşacaktı. 

Tunç Soyer’in 2019'da söz verdiği projelerle ilgili ne kadarı gerçekleşti ne kadarı havada kaldı yakında o konulara derinlemesine gireceğim.

Aslanoğlu’na da bir fikir olması açısından tek bir adres vereyim, gidip bir oradaki esnaflarla zahmet olmazsa konuşsun. Soyer’in ne kadar başarılı olduğunu kendi kulaklarıyla duyup öğrenmiş olur!!!

Yer; Hisar Camii yan sokakları...

Büyükşehir buraları delik deşik edip kanal döşemiş ve öylece bırakmış.

Esnaf, alışverişe gelen insanların ayakları moloz taşlarına takılmasın ve çukurlardan dolayı düşmesin diye yerlere paspaslar ve kilimvari malzemeler örterek kendi çözümlerini üretmeye çalışmış.

Diğer bir konu da, Büyükşehir koltuğuna düşünülen muhtemel adayların isimleri kamuoyunda telaffuz edilmeye başlandığı bu günlerde, o isimler hakkında bel altı vurmalar ve karalama çalışmaları da hız kazandı.

Gün geçtikçe sosyal medya denen ortamda bu bel altı vuruşların şiddetinin daha da artacağına şahit olacağız. 

Anlayacağınız koltuk kavgasında önümüzdeki 15 günde at izi it izine karışacak, çamur at izi kalsın şerefsizliği gündem yapacak.

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.