Erol YARAŞ
Köşe Yazarı
Erol YARAŞ
 

İzmirli Bay Kemalciler zor durumda!

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu bu günlerde kâbuslar içinde yanıp kavruluyordur. Nasıl yanmasın? Sen tüm varlığını rulette bir numaraya yatırırsan kaybettiğin zaman tüm servetin gider. Aslanoğlu da Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağından o kadar emindi ki, Özgür Özel kurultay öncesi İzmir’e geldiğinde kerhen yanında durup 'hoş geldin' dedi. Kurultay öncesi başta CHP İl Başkanı olmak üzere, tüm il yönetimi, bazı büyükşehir bürokratları ve ilçe başkanları “damarımı kessen Kemal akar” derlerken, şimdi kara kara nasıl damar değiştireceklerini düşünüyorlar. Kurultay öncesi planlar yapıp, neredeyse tüm anakent ilçe belediye başkanlarını değiştirmeyi düşünen ve stratejisini buna göre kuran Şenol Aslanoğlu ve ekibinin değim yerindeyse bomba ellerinde patladı. Kapalı kapılar ardında yapılan tüm planlar Özgür Özel’in kazanmasıyla suya düştü. Şu çok net görüldü ki, kahvaltıda emrivaki yapıp kurultay delegelerinden imza toplamakla, oylara ipotek konulamıyormuş. Kılıçdaroğlu’nun kesin kazanacağına o kadar inanıyordu ki bu ekip, başta Karşıyaka, Çiğli, Narlıdere, Bornova, Konak, Karabağlar gibi ilçelerin belediyelerine aday olacak yeni isimleri bile belirlemişlerdi. Fakat planları erken deşifre oldu ve İzmir’den 22 delege Özgür Özel’e oy vererek Özel’e genel başkanlık yolunu açtılar. Şimdi siz Özgür Özel’in "bize oy vermeyenleri dışlamayacağız" sözüne pek bakmayın. Nedeni, kaybettiği koltuğu geri almak için çalışacağını belli eden Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin son günlerde yaptığı açıklamalar ve çalışmalardır. Tek bir seçim bile kazanamayan Kılıçdaroğlu’nun gözü kaybettiği koltukta kalmıştır. Yerel seçimlerin sonrasına kadar baltalar toprağa gömülecektir. Yıllardır kaybetmeye doyamayan Kılıçdaroğlu’nun adına Ankara ve İstanbul’da bürolar açmak, Bay Kemal’in siyasete devam edeceği söylemleri, gelecek bir rövanşın işaretleridir. İşte yerel seçimlerden sonra böyle bir rövanşa hazırlanan Bay Kemal’in yakın çevresi olmak ve onu geçmişte şartsız desteklemiş olmak mevcut il yöneticileri, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları için hiç de hayra alamet değildir. Kurultay öncesi damarlarından Kılıçdaroğlu kanı akanlar, şimdi kara kara parti içindeki geleceklerinin ne olacağını düşünüyorlar. Son not: Yerel seçimlerden sonra İzmir’de CHP İl Başkanı ilk görevden alınan kişi olursa kimse şaşırmasın.
Ekleme Tarihi: 16 Kasım 2023 - Perşembe

İzmirli Bay Kemalciler zor durumda!

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu bu günlerde kâbuslar içinde yanıp kavruluyordur.

Nasıl yanmasın?

Sen tüm varlığını rulette bir numaraya yatırırsan kaybettiğin zaman tüm servetin gider.

Aslanoğlu da Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağından o kadar emindi ki, Özgür Özel kurultay öncesi İzmir’e geldiğinde kerhen yanında durup 'hoş geldin' dedi.

Kurultay öncesi başta CHP İl Başkanı olmak üzere, tüm il yönetimi, bazı büyükşehir bürokratları ve ilçe başkanları “damarımı kessen Kemal akar” derlerken, şimdi kara kara nasıl damar değiştireceklerini düşünüyorlar.

Kurultay öncesi planlar yapıp, neredeyse tüm anakent ilçe belediye başkanlarını değiştirmeyi düşünen ve stratejisini buna göre kuran Şenol Aslanoğlu ve ekibinin değim yerindeyse bomba ellerinde patladı.

Kapalı kapılar ardında yapılan tüm planlar Özgür Özel’in kazanmasıyla suya düştü.

Şu çok net görüldü ki, kahvaltıda emrivaki yapıp kurultay delegelerinden imza toplamakla, oylara ipotek konulamıyormuş.

Kılıçdaroğlu’nun kesin kazanacağına o kadar inanıyordu ki bu ekip, başta Karşıyaka, Çiğli, Narlıdere, Bornova, Konak, Karabağlar gibi ilçelerin belediyelerine aday olacak yeni isimleri bile belirlemişlerdi.

Fakat planları erken deşifre oldu ve İzmir’den 22 delege Özgür Özel’e oy vererek Özel’e genel başkanlık yolunu açtılar.

Şimdi siz Özgür Özel’in "bize oy vermeyenleri dışlamayacağız" sözüne pek bakmayın.

Nedeni, kaybettiği koltuğu geri almak için çalışacağını belli eden Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibinin son günlerde yaptığı açıklamalar ve çalışmalardır.

Tek bir seçim bile kazanamayan Kılıçdaroğlu’nun gözü kaybettiği koltukta kalmıştır. Yerel seçimlerin sonrasına kadar baltalar toprağa gömülecektir.

Yıllardır kaybetmeye doyamayan Kılıçdaroğlu’nun adına Ankara ve İstanbul’da bürolar açmak, Bay Kemal’in siyasete devam edeceği söylemleri, gelecek bir rövanşın işaretleridir.

İşte yerel seçimlerden sonra böyle bir rövanşa hazırlanan Bay Kemal’in yakın çevresi olmak ve onu geçmişte şartsız desteklemiş olmak mevcut il yöneticileri, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları için hiç de hayra alamet değildir.

Kurultay öncesi damarlarından Kılıçdaroğlu kanı akanlar, şimdi kara kara parti içindeki geleceklerinin ne olacağını düşünüyorlar.

Son not: Yerel seçimlerden sonra İzmir’de CHP İl Başkanı ilk görevden alınan kişi olursa kimse şaşırmasın.

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.