Erol YARAŞ
Köşe Yazarı
Erol YARAŞ
 

İzmir'e Buğra Gökçe

Yerel seçimlere az bir süre kala kimin aday gösterileceği en çok merak edilen Büyükşehirlerin başında İzmir geliyor. İstanbul, Ankara ve Aydın’ı eski Genel Başkan Kılıçdaroğlu açıkladığı için yeni yönetim ve Genel Başkan Özgür Özel, bu 3 ilin mevcut başkanlarını parti meclisine önereceklerini ve bir sıkıntı olmayacağını belirtti. Büyükşehir Başkanlığı için en büyük mücadelenin verildiği il ise İzmir. Kurultaydan sonra İzmir’de, Tunç Soyerci kesimlerin tüm baskılarına ve ısrarlarına rağmen, Özgür Özel’in ağzından Soyer ile ilgili tek bir olumlu cümle çıkmadı. Peki, Tunç Soyer olmazsa (ki) olamayacağı görülüyor İzmir’de kimi aday gösterecekler derseniz CHP’nin adayı büyük bir yüzdeyle Buğra Gökçe. İzmir’de uzun yıllar kalan ve Aziz Kocaoğlu’nun son 5 yılında Genel Sekreter olarak görev yapan Gökçe, Kocaoğlu’nun son 5 yılına çok başarılı bir bürokrat olarak damga vurmuş kişidir.  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Çankaya Belediyesi’nden Fen İşleri Daire Başkanı olarak gelen Gökçe, çok kısa bir sürede hızla yükselerek İzmir’de Genel Sekreter oldu. İzmir’den bağını koparmayan Buğra Gökçe’nin ailesi de halen bu şehirde yaşıyor. Tunç Soyer ile de yaklaşık başarılı 3 yıl geçiren Gökçe, Soyer ile aralarında çıkan hizmet anlayışı kavramı üzerinden yapılan tartışmalarda, duygusallık ön plana çıkmaya başladığı için ayrılıp İstanbul’a Ekrem İmamoğlu’nun ekibine katıldı. Şu anda İstanbul’da güzel işlere imza atan ve kendini kabul ettiren Buğra Gökçe’nin her zaman siyaset yapmak istediği çok yakın çevresi tarafından biliniyor. Gökçe’ye yakın ve güvenilir çevrelerden aldığım son bilgiye göre Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Gökçe’nin önünü açmaya karar vermiş. Son konuşmalarında İmamoğlu: “Bence mahsuru yok, önümüzdeki günlerde tekrar konuşup, değerlendirelim”, diyerek başarılı Genel Sekreterin önünü açacağının sinyalini vermiş. Yazıma büyük bir yüzdeyle Buğra Gökçe diye başlamıştım, yüzdenin geri kalanında kimler var diye merak ediyorsanız onu da önümüzdeki günlerde yazacağım. Neden diye sorarsanız, 1 Aralık’ta Buğra Gökçe İstanbul’daki görevinden istifa ederse kesin olarak İzmir’e geliyor demektir. Şunun şurasında 10 gün var, biraz bekleyip görelim. O zamana kadar diğer isimleri yıpratmanın bir âlemi yok. Ekrem İmamoğlu “Sen bana 5 yıl daha İstanbul’da çok lazımsın’’ diyerek Buğra Gökçe’yi yanında tutarsa o zaman ikinci ve üçüncü isimleri tartışırız. Son Not: Selin Sayek Böke ihtimali ortadan kalktı. Kurultaydan sonra Özgür Özel, Böke’ye İzmir’i teklif etti fakat Böke, “Daha farklı siyaset yapmak istiyorum” diyerek teklifi kabul etmedi.
Ekleme Tarihi: 21 Kasım 2023 - Salı

İzmir'e Buğra Gökçe

Yerel seçimlere az bir süre kala kimin aday gösterileceği en çok merak edilen Büyükşehirlerin başında İzmir geliyor.

İstanbul, Ankara ve Aydın’ı eski Genel Başkan Kılıçdaroğlu açıkladığı için yeni yönetim ve Genel Başkan Özgür Özel, bu 3 ilin mevcut başkanlarını parti meclisine önereceklerini ve bir sıkıntı olmayacağını belirtti.

Büyükşehir Başkanlığı için en büyük mücadelenin verildiği il ise İzmir. Kurultaydan sonra İzmir’de, Tunç Soyerci kesimlerin tüm baskılarına ve ısrarlarına rağmen, Özgür Özel’in ağzından Soyer ile ilgili tek bir olumlu cümle çıkmadı.

Peki, Tunç Soyer olmazsa (ki) olamayacağı görülüyor İzmir’de kimi aday gösterecekler derseniz CHP’nin adayı büyük bir yüzdeyle Buğra Gökçe.

İzmir’de uzun yıllar kalan ve Aziz Kocaoğlu’nun son 5 yılında Genel Sekreter olarak görev yapan Gökçe, Kocaoğlu’nun son 5 yılına çok başarılı bir bürokrat olarak damga vurmuş kişidir. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Çankaya Belediyesi’nden Fen İşleri Daire Başkanı olarak gelen Gökçe, çok kısa bir sürede hızla yükselerek İzmir’de Genel Sekreter oldu. İzmir’den bağını koparmayan Buğra Gökçe’nin ailesi de halen bu şehirde yaşıyor.

Tunç Soyer ile de yaklaşık başarılı 3 yıl geçiren Gökçe, Soyer ile aralarında çıkan hizmet anlayışı kavramı üzerinden yapılan tartışmalarda, duygusallık ön plana çıkmaya başladığı için ayrılıp İstanbul’a Ekrem İmamoğlu’nun ekibine katıldı.

Şu anda İstanbul’da güzel işlere imza atan ve kendini kabul ettiren Buğra Gökçe’nin her zaman siyaset yapmak istediği çok yakın çevresi tarafından biliniyor.

Gökçe’ye yakın ve güvenilir çevrelerden aldığım son bilgiye göre Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Gökçe’nin önünü açmaya karar vermiş.

Son konuşmalarında İmamoğlu: “Bence mahsuru yok, önümüzdeki günlerde tekrar konuşup, değerlendirelim”, diyerek başarılı Genel Sekreterin önünü açacağının sinyalini vermiş.

Yazıma büyük bir yüzdeyle Buğra Gökçe diye başlamıştım, yüzdenin geri kalanında kimler var diye merak ediyorsanız onu da önümüzdeki günlerde yazacağım.

Neden diye sorarsanız, 1 Aralık’ta Buğra Gökçe İstanbul’daki görevinden istifa ederse kesin olarak İzmir’e geliyor demektir. Şunun şurasında 10 gün var, biraz bekleyip görelim. O zamana kadar diğer isimleri yıpratmanın bir âlemi yok.

Ekrem İmamoğlu “Sen bana 5 yıl daha İstanbul’da çok lazımsın’’ diyerek Buğra Gökçe’yi yanında tutarsa o zaman ikinci ve üçüncü isimleri tartışırız.

Son Not: Selin Sayek Böke ihtimali ortadan kalktı. Kurultaydan sonra Özgür Özel, Böke’ye İzmir’i teklif etti fakat Böke, “Daha farklı siyaset yapmak istiyorum” diyerek teklifi kabul etmedi.

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.