Erol YARAŞ
Köşe Yazarı
Erol YARAŞ
 

Gitti Tuncay Özkan, geldi Veli Ağbaba

CHP’ye gönüllü veya AK Parti karşıtlığından oy veren İzmirli seçmenler gerçekten çok şanssız.  İzmirli'nin AK Parti’ye olumsuz yaklaşımını, kendi düzenleri ve rantları için her dönemde kullanan bir grup CHP yöneticisi, siyasetten bu şehri tüm seçimlerde istedikleri gibi şekillendirmiştir. Yıllardır İzmir’i Kemal Kılıçdaroğlu babasının çiftliği gibi siyaseten kullandı. Milletvekilliği seçimlerinde ithal adayları bize dayatan Bay Kemal en son İzmir’den Atatürk karşıtı bir zatı bile milletvekili yaptı. Bay Kemal’in İzmir’de genel seçimlerde yaptığını yerel seçimlerde de Tuncay Özkan yapardı. 2019 yerel seçimlerinde Tuncay Özkan’ın desteklediği ve dayattığı adaylar birçok ilçede başkan oldular. O ilçede yaşayan seçmenlerin hiçbir istek ve düşünceleri dikkate alınmadı.   Bir önceki dönemde 'bu şehrin ağası benim' diyen bir Tuncay Özkan vardı. Şimdi de Tuncay Özkan’ın yerini almış görünen, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba var. Nedir bu İzmir’in bu ağalardan ve babalardan çektiği. Malatya Milletvekili’nin İzmir’de ne işi olabilir?  İddialara göre başta Çeşme ve Urla olmak üzere daha 3-5 ilçede Ağbaba’nın adamları aday gösterilecek. Özellikle 2019 yerel seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun da gücünü arkasına alıp birçok ilçeye kendi adaylarını dolduran Özkan’ın adamlarının bir kısmına başkanlıktan el çektirilirken bazılarının da mahkemeleri devam ediyor. Yenilik yenilik diyerek CHP’de kurultay kazanan Özgür Özel’in de, Ağbaba üzerinden konuşulan iddialar, adı geçen ilçelerde gerçekleşirse Kemal Kılıçdaroğlu’ndan pek farkı kalmayacak. Tüm bu iddialar karşısında ve İzmir’de aday açıklamaları geciktikçe ben, kurultay sonrası olan değişimi şöyle özetliyorum.  Sahne ve dekorlar aynı değişen tek şey, oyunun yönetmeni ve oyuncuları. Veli Ağbaba’nın, İzmir’ de bazı ilçelerde mutlaka kendi adamlarını seçtirmek istemesinin altında ne yatıyor? En iyi niyetle herhalde hemşeri kontenjanından duygusal sebepler vardır diye düşünüyorum.  Veli Bey ağalık veya babalık taslamak istiyorsa gitsin kendi memleketi Malatya’da ne yaparsa yapsın. Şimdi şöyle düşünebilirsiniz. “MYK’da Deniz Yücel, Murat Bakan var, Ednan Aslan güçlü bir konumda bu isimler böyle bir at koşturmaya müsaade etmezler.’’ Doğru, etmemeleri lazım. Fakat kazın ayağı öyle değil. Veli Ağbaba arkasına Özgür Özel’in tam desteğini almış, İzmir’i istediği gibi şekillendirmeye çalışıyor. En çok adamlarını görmek istediği ilçelerin başında da yukarda yazdığım gibi nedense tıpkı Tuncay Özkan’da olduğu gibi, Çeşme ve Urla olmak üzere İzmir’in maddi manevi geleceği parlak ilçeleri var. Şimdi birçok ilçede istemediğiniz aday adaylarını veya ilçelerinde başarısız olan mevcut başkanları tekrar aday olarak görürseniz hiç şaşırmayın. Bilakis sevinin !!! Çünkü Veli Bey, ilçenizin yeni Ağası olarak sizlere dolaylı yoldan hizmet edecektir!!
Ekleme Tarihi: 16 Ocak 2024 - Salı
Erol YARAŞ

Gitti Tuncay Özkan, geldi Veli Ağbaba

CHP’ye gönüllü veya AK Parti karşıtlığından oy veren İzmirli seçmenler gerçekten çok şanssız. 

İzmirli'nin AK Parti’ye olumsuz yaklaşımını, kendi düzenleri ve rantları için her dönemde kullanan bir grup CHP yöneticisi, siyasetten bu şehri tüm seçimlerde istedikleri gibi şekillendirmiştir.

Yıllardır İzmir’i Kemal Kılıçdaroğlu babasının çiftliği gibi siyaseten kullandı. Milletvekilliği seçimlerinde ithal adayları bize dayatan Bay Kemal en son İzmir’den Atatürk karşıtı bir zatı bile milletvekili yaptı.

Bay Kemal’in İzmir’de genel seçimlerde yaptığını yerel seçimlerde de Tuncay Özkan yapardı.

2019 yerel seçimlerinde Tuncay Özkan’ın desteklediği ve dayattığı adaylar birçok ilçede başkan oldular.

O ilçede yaşayan seçmenlerin hiçbir istek ve düşünceleri dikkate alınmadı.  

Bir önceki dönemde 'bu şehrin ağası benim' diyen bir Tuncay Özkan vardı.

Şimdi de Tuncay Özkan’ın yerini almış görünen, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba var.

Nedir bu İzmir’in bu ağalardan ve babalardan çektiği.

Malatya Milletvekili’nin İzmir’de ne işi olabilir? 

İddialara göre başta Çeşme ve Urla olmak üzere daha 3-5 ilçede Ağbaba’nın adamları aday gösterilecek.

Özellikle 2019 yerel seçimlerinde Kılıçdaroğlu’nun da gücünü arkasına alıp birçok ilçeye kendi adaylarını dolduran Özkan’ın adamlarının bir kısmına başkanlıktan el çektirilirken bazılarının da mahkemeleri devam ediyor.

Yenilik yenilik diyerek CHP’de kurultay kazanan Özgür Özel’in de, Ağbaba üzerinden konuşulan iddialar, adı geçen ilçelerde gerçekleşirse Kemal Kılıçdaroğlu’ndan pek farkı kalmayacak.

Tüm bu iddialar karşısında ve İzmir’de aday açıklamaları geciktikçe ben, kurultay sonrası olan değişimi şöyle özetliyorum. 

Sahne ve dekorlar aynı değişen tek şey, oyunun yönetmeni ve oyuncuları.

Veli Ağbaba’nın, İzmir’ de bazı ilçelerde mutlaka kendi adamlarını seçtirmek istemesinin altında ne yatıyor?

En iyi niyetle herhalde hemşeri kontenjanından duygusal sebepler vardır diye düşünüyorum. 

Veli Bey ağalık veya babalık taslamak istiyorsa gitsin kendi memleketi Malatya’da ne yaparsa yapsın.

Şimdi şöyle düşünebilirsiniz. “MYK’da Deniz Yücel, Murat Bakan var, Ednan Aslan güçlü bir konumda bu isimler böyle bir at koşturmaya müsaade etmezler.’’

Doğru, etmemeleri lazım.

Fakat kazın ayağı öyle değil. Veli Ağbaba arkasına Özgür Özel’in tam desteğini almış, İzmir’i istediği gibi şekillendirmeye çalışıyor.

En çok adamlarını görmek istediği ilçelerin başında da yukarda yazdığım gibi nedense tıpkı Tuncay Özkan’da olduğu gibi, Çeşme ve Urla olmak üzere İzmir’in maddi manevi geleceği parlak ilçeleri var.

Şimdi birçok ilçede istemediğiniz aday adaylarını veya ilçelerinde başarısız olan mevcut başkanları tekrar aday olarak görürseniz hiç şaşırmayın.

Bilakis sevinin !!!

Çünkü Veli Bey, ilçenizin yeni Ağası olarak sizlere dolaylı yoldan hizmet edecektir!!

Yazıya ifade bırak !
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.