SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek zamda karar haftası!

Ekonomi 07.01.2024 - 16:48, Güncelleme: 07.01.2024 - 16:48
 

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek zamda karar haftası!

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek zamda karar bu hafta belli olacak. Birkaç alternatifli çalışmanın yapıldığı ve Erdoğan’a sunulacağı öğrenildi. Bu çalışmalarda henüz kesin karar verilmiş değil, bu nedenle rakamların değişebileceği belirtiliyor.
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek zamda karar bu hafta belli olacak. Memur ve memur emeklilerine geçen hafta açıklanan enflasyon verisinin ardından verilecek zam oranı yüzde 49.25 olarak belirlenmişti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı ise yüzde 37.75 düzeyinde kaldı. Memur ve işçi-Bağ-Kur emeklileri arasındaki farkın kapatılması talep edilirken, kesin kararın ise bu hafta verilmesi bekleniyor. Hürriyet’te yer alan habere göre, ekonomi yönetimi, emekliler arasında zam farkı oluşması ve en düşük emekli aylığının 7 bin 500 lirada kalmasının ardından birkaç alternatifli bir çalışma yaptı. Bu çalışmalar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulacak. Seçenekler arasında 7 bin 500 TL’lik en düşük emekli aylığının 10 bin lira düzeyine çıkarılması da bulunuyor. Ancak bu çalışmalarda henüz kesin karar verilmiş değil. Bu nedenle rakamların değişebileceği belirtiliyor. Emekli aylıklarına enflasyon verisi dışında yapılacak zam için yasal değişiklik gerekiyor. Yapılacak yasal değişikliğin 16 Ocak’tan sonra TBMM’ye sevk edilmesi bekleniyor. Bu kapsamda ocak ayı içinde zam oranının netleşmesi, emekli aylıklarının daha öncesinde verilmesi durumunda ise sonradan aradaki farkın hesaplara aktarılması öngörülüyor.
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek zamda karar bu hafta belli olacak. Birkaç alternatifli çalışmanın yapıldığı ve Erdoğan’a sunulacağı öğrenildi. Bu çalışmalarda henüz kesin karar verilmiş değil, bu nedenle rakamların değişebileceği belirtiliyor.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek zamda karar bu hafta belli olacak.

Memur ve memur emeklilerine geçen hafta açıklanan enflasyon verisinin ardından verilecek zam oranı yüzde 49.25 olarak belirlenmişti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı ise yüzde 37.75 düzeyinde kaldı. Memur ve işçi- Bağ-Kur emeklileri arasındaki farkın kapatılması talep edilirken, kesin kararın ise bu hafta verilmesi bekleniyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre, ekonomi yönetimi, emekliler arasında zam farkı oluşması ve en düşük emekli aylığının 7 bin 500 lirada kalmasının ardından birkaç alternatifli bir çalışma yaptı. Bu çalışmalar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulacak.

Seçenekler arasında 7 bin 500 TL’lik en düşük emekli aylığının 10 bin lira düzeyine çıkarılması da bulunuyor. Ancak bu çalışmalarda henüz kesin karar verilmiş değil. Bu nedenle rakamların değişebileceği belirtiliyor.

Emekli aylıklarına enflasyon verisi dışında yapılacak zam için yasal değişiklik gerekiyor. Yapılacak yasal değişikliğin 16 Ocak’tan sonra TBMM’ye sevk edilmesi bekleniyor.

Bu kapsamda ocak ayı içinde zam oranının netleşmesi, emekli aylıklarının daha öncesinde verilmesi durumunda ise sonradan aradaki farkın hesaplara aktarılması öngörülüyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.