Sigaraya zam geliyor!

Ekonomi 30.05.2023 - 10:53, Güncelleme: 30.05.2023 - 11:00
 

Sigaraya zam geliyor!

Ocak ayında 2-4 TL arası zamlanan sigara fiyatlarına yeni bir zam gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Özellikle seçim döneminin ardından piyasa hareketlendi.
Sigaraya 3 TL ile 5 TL aralığında yeni bir zam gelmesi bekleniyordu. ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Son gelen haberlere göre, Marlboro, Parlıament, Muratti, Lark gibi popüler sigara markalarına büyük bir zam gelmesi bekleniyor. 5-10 TL ARASINDA OLABİLİR Sigaraların fiyatlarında 5 ila 10 TL arasında bir zam beklendiği tekel sektör kaynakları tarafından belirtiliyor.  Seçim sonrasında bütçedeki açıktan kaynaklı bir çok ürüne zam gelmesi beklenirken bunların başında tütün mamülleri geliyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiler doğrultusunda 6 Haziran'da bir zam gelmesi bekleniyor.
Ocak ayında 2-4 TL arası zamlanan sigara fiyatlarına yeni bir zam gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Özellikle seçim döneminin ardından piyasa hareketlendi.

Sigaraya 3 TL ile 5 TL aralığında yeni bir zam gelmesi bekleniyordu. ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Son gelen haberlere göre, Marlboro, Parlıament, Muratti, Lark gibi popüler sigara markalarına büyük bir zam gelmesi bekleniyor.

5-10 TL ARASINDA OLABİLİR
Sigaraların fiyatlarında 5 ila 10 TL arasında bir zam beklendiği tekel sektör kaynakları tarafından belirtiliyor.  Seçim sonrasında bütçedeki açıktan kaynaklı bir çok ürüne zam gelmesi beklenirken bunların başında tütün mamülleri geliyor. Sektör kaynaklarından edinilen bilgiler doğrultusunda 6 Haziran'da bir zam gelmesi bekleniyor.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.