Seferihisarlı üreticilere uyarı: Su kesintisi yapılacak!

Yerel 13.06.2024 - 12:25, Güncelleme: 13.06.2024 - 12:32
 

Seferihisarlı üreticilere uyarı: Su kesintisi yapılacak!

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, çiftçilere uyarıda bulunurken sulama barajındaki suyun az olması nedeniyle tarımsal sulama abonelerine 3 gün su verileceğini söyledi.
Başkan Yetişkin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tarımsal sulama barajında sezon başında doluluğun yüzde 34 olduğunu ifade etti. İsmail Yetişkin'in Seferihisarlı çiftçilere açıklaması şöyle; "Ciddi ölçüde su tasarruf tedbirleri almadığımız taktirde baraj suyumuz sezon sonuna kadar bile yeterli olmayacak. Seferihisar'ın toprağı ve üretimi için hepimizin üzerine büyük bir sorumluluk düşüyor. Seferihisar Belediyesi olarak hem ilçemizin geleceği, hem de susuzlukla mücadele için barajımızdan kullanılan sulama sularında belirli periyotlarla kesintiler yapmak zorunda olduğumuzu üzülerek belirtmek istiyorum. Tüm tarımsal sulama abonelerimize 3 gün su verilip 7 gün kesintiye gidilecektir. Bu hususta tüm üreticilerimizi sağduyulu olmaya ve Seferihisarımızın geleceği için sularımızı tasarruflu kullanmaya davet ediyorum. Seferihisarımız için gelin bize destek olun su israfını birlikte önleyelim."
Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, çiftçilere uyarıda bulunurken sulama barajındaki suyun az olması nedeniyle tarımsal sulama abonelerine 3 gün su verileceğini söyledi.

Başkan Yetişkin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, tarımsal sulama barajında sezon başında doluluğun yüzde 34 olduğunu ifade etti.

İsmail Yetişkin'in Seferihisarlı çiftçilere açıklaması şöyle;

"Ciddi ölçüde su tasarruf tedbirleri almadığımız taktirde baraj suyumuz sezon sonuna kadar bile yeterli olmayacak. Seferihisar'ın toprağı ve üretimi için hepimizin üzerine büyük bir sorumluluk düşüyor. Seferihisar Belediyesi olarak hem ilçemizin geleceği, hem de susuzlukla mücadele için barajımızdan kullanılan sulama sularında belirli periyotlarla kesintiler yapmak zorunda olduğumuzu üzülerek belirtmek istiyorum. Tüm tarımsal sulama abonelerimize 3 gün su verilip 7 gün kesintiye gidilecektir. Bu hususta tüm üreticilerimizi sağduyulu olmaya ve Seferihisarımızın geleceği için sularımızı tasarruflu kullanmaya davet ediyorum. Seferihisarımız için gelin bize destek olun su israfını birlikte önleyelim."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.