KOSBİ'de ayrımcılık devam ediyor

Güncel 06.06.2024 - 12:50, Güncelleme: 06.06.2024 - 13:23
 

KOSBİ'de ayrımcılık devam ediyor

İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde (KOSBİ) ayrımcı yönetim anlayışında değişen bir şey yok! KOSBİ, altyapı ve asfalt yol çalışmalarına başladıklarını belirten açıklama yapmıştı ancak önceliğin yönetimdeki sanayicilere verildiği ortaya çıktı.
İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yönetim tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla yolların asfaltlanması, yollardaki atık su, yağmur suyu, içme suyu hatları ve onların parsel bağlantılarının bakanlıktan alınan krediyle tamamlanacağı belirtilmişti. Ancak edinilen bilgilere göre, ne yazık ki nalıncı keseri gibi yine yönetim kurulu üyelerinin olduğu bölgede altyapı çalışmalarına başlandığı ortaya çıktı. KOSBİ'de 2,5 milyon metrekare alana sahip 1. etapta altyapı ve yol çalışmalarına 2022 yılında başlandı. Ancak şöyle ince bir detay var ki, yapılan çalışmalar 2,5 milyon metrekare alanın 259 bin metrekaresinde yani sadece yüzde 10'luk kesiminde bitti. Geriye kalan binlerce metrekare alanda hiçbir çalışma yapılmadı. Ne kadar tesadüftür ki yapılan yüzde 10'luk alanda KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eren'in fabrikaları yer alıyor. Ben Haber olarak daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi 2.etapta hiçbir altyapı çalışmasının ve ihalenin iddia edildiği yapılmadığı görülüyor. 2. etap yine üvey evlat muamelesi görmeye daha ne kadar süre devam edecek takip edeceğiz. KOSBİ'de çalışmaların başladığı 1.etap alan  
İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde (KOSBİ) ayrımcı yönetim anlayışında değişen bir şey yok! KOSBİ, altyapı ve asfalt yol çalışmalarına başladıklarını belirten açıklama yapmıştı ancak önceliğin yönetimdeki sanayicilere verildiği ortaya çıktı.

İzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi'nde yönetim tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla yolların asfaltlanması, yollardaki atık su, yağmur suyu, içme suyu hatları ve onların parsel bağlantılarının bakanlıktan alınan krediyle tamamlanacağı belirtilmişti.

Ancak edinilen bilgilere göre, ne yazık ki nalıncı keseri gibi yine yönetim kurulu üyelerinin olduğu bölgede altyapı çalışmalarına başlandığı ortaya çıktı.

KOSBİ'de 2,5 milyon metrekare alana sahip 1. etapta altyapı ve yol çalışmalarına 2022 yılında başlandı. Ancak şöyle ince bir detay var ki, yapılan çalışmalar 2,5 milyon metrekare alanın 259 bin metrekaresinde yani sadece yüzde 10'luk kesiminde bitti. Geriye kalan binlerce metrekare alanda hiçbir çalışma yapılmadı.

Ne kadar tesadüftür ki yapılan yüzde 10'luk alanda KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Erol Diren ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eren'in fabrikaları yer alıyor.

Ben Haber olarak daha önceki haberlerimizde de bahsettiğimiz gibi 2.etapta hiçbir altyapı çalışmasının ve ihalenin iddia edildiği yapılmadığı görülüyor. 2. etap yine üvey evlat muamelesi görmeye daha ne kadar süre devam edecek takip edeceğiz.

KOSBİ'de çalışmaların başladığı 1.etap alan

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.