İzmir'de uçak düştü, 2 kişi sağ kurtuldu

Güncel 28.06.2023 - 17:34, Güncelleme: 28.06.2023 - 18:02
 

İzmir'de uçak düştü, 2 kişi sağ kurtuldu

İZMİR'in Selçuk ilçesinde, özel bir şirkete ait 2 kişilik uçak araziye düştü. Uçağın pilotu Emre Özel ile yanındaki arkadaşı Mete Ergin şans eseri hafif sıyrıklarla kurtuldu.
Selçuk Efes Havalimanı'ndan havalanan özel bir şirkete ait uçak, bugün saat 10.00 sıralarında güç kaybetti. Rüzgarlı havada yalpalamaya başlayan uçak, Pamucak mevkiindeki eski çöp depolama alının bulunduğu bölgeye iniş yapmaya çalışırken yere çakıldı. Kaza sonrası bölgeye ekipler sevk edildi. Düşen uçağın pilotu Emre Özel ve yanındaki arkadaşı Mete Ergin şans eseri hafif sıyrıklarla kurtuldu. MOTORU ARIZALANMIŞ İzmir'in Selçuk ilçesinde, özel bir şirkete ait uçağın araziye düştüğü kazaya ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bir şirket yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, pilot Emre Özel ile yanındaki arkadaşı Mete Ergin'in içinde bulunduğu uçağın motorunun arızalandığı belirtildi. Bunun üzerine pilot Özel'in yeniden Selçuk Efes Havalimanı'na yöneldiği sırada uçağın irtifa kaybedip, sol kanadının bir ağaca takıldığı, ardından da başka bir ağaca takılarak durduğu aktarıldı. Pilot Özel ve yanındaki arkadaşı Ergin'in yapılan test sonucunda alkollü olmadıkları da belirtildi. Uçaktan sağ kurtulan Özel ve Ergin, tedbir amacıyla götürüldükleri Selçuk Devlet Hastanesi'ndeki kontrollerinin ardından taburcu edildi.
İZMİR'in Selçuk ilçesinde, özel bir şirkete ait 2 kişilik uçak araziye düştü. Uçağın pilotu Emre Özel ile yanındaki arkadaşı Mete Ergin şans eseri hafif sıyrıklarla kurtuldu.

Selçuk Efes Havalimanı'ndan havalanan özel bir şirkete ait uçak, bugün saat 10.00 sıralarında güç kaybetti. Rüzgarlı havada yalpalamaya başlayan uçak, Pamucak mevkiindeki eski çöp depolama alının bulunduğu bölgeye iniş yapmaya çalışırken yere çakıldı. Kaza sonrası bölgeye ekipler sevk edildi. Düşen uçağın pilotu Emre Özel ve yanındaki arkadaşı Mete Ergin şans eseri hafif sıyrıklarla kurtuldu.

MOTORU ARIZALANMIŞ

İzmir'in Selçuk ilçesinde, özel bir şirkete ait uçağın araziye düştüğü kazaya ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. Bir şirket yetkilisi tarafından yapılan açıklamada, pilot Emre Özel ile yanındaki arkadaşı Mete Ergin'in içinde bulunduğu uçağın motorunun arızalandığı belirtildi. Bunun üzerine pilot Özel'in yeniden Selçuk Efes Havalimanı'na yöneldiği sırada uçağın irtifa kaybedip, sol kanadının bir ağaca takıldığı, ardından da başka bir ağaca takılarak durduğu aktarıldı. Pilot Özel ve yanındaki arkadaşı Ergin'in yapılan test sonucunda alkollü olmadıkları da belirtildi. Uçaktan sağ kurtulan Özel ve Ergin, tedbir amacıyla götürüldükleri Selçuk Devlet Hastanesi'ndeki kontrollerinin ardından taburcu edildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.