İzmir'de okul binası, yıkımı sırasında yan yattı

Güncel 06.11.2023 - 20:29, Güncelleme: 06.11.2023 - 20:30
 

İzmir'de okul binası, yıkımı sırasında yan yattı

İZMİR'in Karabağlar ilçesinde, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan okul binası, yıkımı sırasında bir apartmanın üzerine doğru yan yattı. Yıkım durduruldu, apartmanda oturanlar tahliye edildi.
Karabağlar ilçesinde bulunan ve bir süre önce depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan Karabağlar İTO Vakfı Süleyman Taştekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yer aldığı binanın yıkımına başlandı. Bina, yıkım çalışması sırasında çökerek, yan yattı. İhbar üzerine bölgeye polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, binanın üzerine devrildiği apartmanda oturanları tahliye etti. Çevrede güvenlik önlemleri alınırken, binanın yıkımı durduruldu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. CAN KAYBI VE YARALANMA YOK İzmir'in Karabağlar ilçesinde, geçen mart ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan 6 katlı İTO Vakfı Süleyman Taştekin Lisesi binasının bir kısmının yıkım esnasında yan yattığı olayda binadan kopan beton parçaları çevre binaların balkonlarına düştü. 3 apartmanın tahliye edildiği olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.
İZMİR'in Karabağlar ilçesinde, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan okul binası, yıkımı sırasında bir apartmanın üzerine doğru yan yattı. Yıkım durduruldu, apartmanda oturanlar tahliye edildi.

Karabağlar ilçesinde bulunan ve bir süre önce depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan Karabağlar İTO Vakfı Süleyman Taştekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yer aldığı binanın yıkımına başlandı. Bina, yıkım çalışması sırasında çökerek, yan yattı. İhbar üzerine bölgeye polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, binanın üzerine devrildiği apartmanda oturanları tahliye etti. Çevrede güvenlik önlemleri alınırken, binanın yıkımı durduruldu.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

CAN KAYBI VE YARALANMA YOK

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, geçen mart ayında depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılan 6 katlı İTO Vakfı Süleyman Taştekin Lisesi binasının bir kısmının yıkım esnasında yan yattığı olayda binadan kopan beton parçaları çevre binaların balkonlarına düştü. 3 apartmanın tahliye edildiği olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma yaşanmadı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.