Hindistan’da pirinç için halka saldıran file operasyon

24.03.2023 - 20:18, Güncelleme: 24.03.2023 - 20:18
 

Hindistan’da pirinç için halka saldıran file operasyon

Hindistan’ın Kerala bölgesinde pirinç düşkünlüğü sebebiyle yıllarca bölgedeki halka saldırarak yıldıran Arikomban adlı file, 71 kişilik bir ekip Pazar günü yakalama operasyonu düzenleyecek.
Veterinerler, orman korucuları ve saha çalışanlarından oluşan 71 kişilik bir ekip, Kerala bölgesinde pirinç yemeyi çok sevdiği için Arikomban (pirinç uzun dişli) adı verilen 30 yaşındaki file, Pazar günü yakalama operasyonu düzenleyeceği açıklandı. Yetkililer, Arikomban’ın birkaç günde bir suda serinlemek için geldiği belirli bir nokta belirlediğini ve 11 gruba ayrılan ekiplerin fili burada bayıltarak yakalayacağını ifade etti. Yerel basın Arikomban Operasyonu adı verilen yakalama operasyonunda, ekibin önce uyuşturucu iğnelerle fili bayıltacağı, daha sonra bir sinyal verici takarak başka bir yere götürüleceğini belirtti. Arikomban yıllar içinde toplamda 10 kişiyi ezerek öldürmüş, pirinç bulunduğu için 60 kadar dükkanı ve evi yıkmıştı. Yetkililer, filin bir keresinde yoksulluk sınırının altındaki insanlara ücretsiz buğday, şeker ve pirinç dağıtan devlet gıda dükkanlarına pirinç taşıyan bir kamyonun yolunu kestiğini ifade etti.
Hindistan’ın Kerala bölgesinde pirinç düşkünlüğü sebebiyle yıllarca bölgedeki halka saldırarak yıldıran Arikomban adlı file, 71 kişilik bir ekip Pazar günü yakalama operasyonu düzenleyecek.

Veterinerler, orman korucuları ve saha çalışanlarından oluşan 71 kişilik bir ekip, Kerala bölgesinde pirinç yemeyi çok sevdiği için Arikomban ( pirinç uzun dişli) adı verilen 30 yaşındaki file, Pazar günü yakalama operasyonu düzenleyeceği açıklandı. Yetkililer, Arikomban’ın birkaç günde bir suda serinlemek için geldiği belirli bir nokta belirlediğini ve 11 gruba ayrılan ekiplerin fili burada bayıltarak yakalayacağını ifade etti. Yerel basın Arikomban Operasyonu adı verilen yakalama operasyonunda, ekibin önce uyuşturucu iğnelerle fili bayıltacağı, daha sonra bir sinyal verici takarak başka bir yere götürüleceğini belirtti.

Arikomban yıllar içinde toplamda 10 kişiyi ezerek öldürmüş, pirinç bulunduğu için 60 kadar dükkanı ve evi yıkmıştı. Yetkililer, filin bir keresinde yoksulluk sınırının altındaki insanlara ücretsiz buğday, şeker ve pirinç dağıtan devlet gıda dükkanlarına pirinç taşıyan bir kamyonun yolunu kestiğini ifade etti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.