Emeklilere yeni zam yapılacak mı?

Ekonomi 30.03.2024 - 18:43, Güncelleme: 30.03.2024 - 18:49
 

Emeklilere yeni zam yapılacak mı?

Ekonomik şartların sandığı etkileyebileceğini söyleyen Yılmaz, emeklilerin zam taleplerine de değindi ve "Temmuzda yeni bir değerlendirme olacak." dedi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. Pazar günü yapılacak yerel seçimlerle ilgili sandık endişesi olmadığını söyleyen Cevdet Yılmaz, İstanbul, Ankara ve İzmir'de güçlü adaylarının olduğunun altını çizdi. Ekonomik şartların sandığı etkileyebileceğini söyleyen Yılmaz, vatandaşın yönetimden kaynaklanan ve kaynaklanmayan şartları ayırt ederek oy kullanacağına inandığını ifade etti. Emeklilerin zam taleplerine de değinen Cevdet Yılmaz, "Temmuzda yeni bir değerlendirme olacak." dedi. Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonda belirgin düşüş olacağını belirten Yılmaz, "3 Temmuz'dan itibaren yıllık bazda düşüş trendini göreceğiz. 2026'da ise tek haneli enflasyonu görmüş olacağız." dedi.
Ekonomik şartların sandığı etkileyebileceğini söyleyen Yılmaz, emeklilerin zam taleplerine de değindi ve "Temmuzda yeni bir değerlendirme olacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Pazar günü yapılacak yerel seçimlerle ilgili sandık endişesi olmadığını söyleyen Cevdet Yılmaz, İstanbul, Ankara ve İzmir'de güçlü adaylarının olduğunun altını çizdi.

Ekonomik şartların sandığı etkileyebileceğini söyleyen Yılmaz, vatandaşın yönetimden kaynaklanan ve kaynaklanmayan şartları ayırt ederek oy kullanacağına inandığını ifade etti.

Emeklilerin zam taleplerine de değinen Cevdet Yılmaz, "Temmuzda yeni bir değerlendirme olacak." dedi.

Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonda belirgin düşüş olacağını belirten Yılmaz, "3 Temmuz'dan itibaren yıllık bazda düşüş trendini göreceğiz. 2026'da ise tek haneli enflasyonu görmüş olacağız." dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.