E-ticaretin devleri İZTO’da buluşacak

Ekonomi 12.06.2023 - 16:00, Güncelleme: 12.06.2023 - 16:43
 

E-ticaretin devleri İZTO’da buluşacak

İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO), pandemi dönemi ile hayatımızın merkezine giren “e-ticaret” in gelişmesi için Türkiye’de öncü olarak kurduğu “80. E-Ticaret Meslek Komitesi”, online ticaretin devlerini İZTO üyesi firmalarla buluşturacak. Toplam 1499 üyenin faaliyet gösterdiği meslek komitesinin 14 Haziran Çarşamba günü düzenleyeceği organizasyonda, AZKarbon, Hepsiburada, N11, OP1001, Pazarama, PTTAVM, Trendyol ve Turkcell Pasaj’dan temsilciler, üyelerle avantajlı iş birlikleri geliştirecek.
1499 İZMİRLİ FİRMA FAALİYET GÖSTERİYOR İzmir Ticaret Odası, teknolojide yaşanan gelişmeler ile birlikte hızla ivme kazanan “e-ticaret” faaliyetlerinin gelişmesi, İzmirli firmaların bu konuda farkındalık kazanması için Türkiye’de öncü odalardan biri olarak, 2022-2026 döneminde “80. E-Ticaret Meslek Komitesi” ni kurdu.  7 ay önce faaliyete başlayan, üyelere yol göstermek ve İzmir’i e-ticaretin önde gelen kentlerinden birisi yapmak amacıyla çalışmalarına devam eden komite kısa sürede 1.499 üyeye ulaştı. İLK ETKİNLİK 14 HAZİRAN’DA İZTO 80. E-Ticaret Meslek Komitesi, üyelerin önde gelen pazaryerleri ile etkileşimlerini güçlendirmek amacı ile 14 Haziran Çarşamba günü 10:00-17:00 saatleri arasında İzmir Ticaret Odası’nda ‘’E-Ticaret Pazaryerleri ile Üyeler Arasında İkili İş Görüşmeleri’’ organizasyonu gerçekleştirecek. Bu çerçevede pazaryerleri ile üyeler birebir görüşme imkanı sağlayacak. Organizasyona katılacak e-ticaret pazaryerleri AZKarbon, Hepsiburada, N11, OP1001, Pazarama, PTTAVM, Trendyol, Turkcell Pasaj ile İZTO arasında oluşturulacak  ‘’ / İyi Niyet Protokolü’’ çerçevesinde, İZTO üyeleri e-ticaret pazaryeri hizmetlerinden daha avantajlı koşullarda yararlanabilecek.  ÖZGENER: HEDEFİMİZ İZMİR’İ E-TİCARETİN ÖNDE GELEN KENTLERİNDEN BİRİ YAPMAK Geleneksel perakendeciliğe göre daha düşük maliyetle sürekli açık bir mağazaya sahip olan, tüketiciler açısından yüzlerce ürün seçeneğine hızlıca erişebilme imkanı sağlayan e-ticaretin,   genel ticaretin tamamlayıcısı değil, günümüzde artık ticaretin kendisi olduğunu vurgulayan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Her geçen gün kapsamı genişleyen, yeni fırsatların ortaya çıktığı e-ticarete Odamız üyelerinin ilgisi yoğun bir şekilde devam ediyor.  Üyelerimizin, bu konuda operasyonlarını, insan kaynaklarını ve altyapılarını yeniden şekillendirmek, faaliyetlerini genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz İzmir’i e-ticaretin önde gelen kentlerinden birisi yapmak” dedi. 2022 yılı itibarıyla Türkiye’de e-ticaret hacmi bir önceki yıla göre %109 artışla 800,7 milyar TL olarak gerçekleştiğini belirten Özgener, “2022 yılında sipariş adetleri bir önceki yıla göre yüzde 43 artış ile 3 milyar 347 milyon adetten 4 milyar 787 milyon adede ulaştı. Hızla yükselen bu ivme e-ticaretin hayatımızdaki yerini net bir şekilde ortaya koyuyor” şeklinde konuştu. ÖZSARUHAN: TÜRKİYE’DE ÖNCÜYÜZ 80. E-Ticaret Grubu Komite Başkanı Mehmet Raşit Özsaruhan, “İzmir Ticaret Odası 80. E-Ticaret Grubumuz, Türkiye’nin ilkleri arasında yer alıyor. Oda-borsa bünyesinde kurulan öncü e-ticaret meslek komitelerinden biriyiz. İlerleyen süreçte yapacağımız çalışmalarla üyelerimizin gelişimine katkı sunmak en büyük amacımız. İlk organizasyonumuzun bu anlamda sektöre ciddi katkılar sağlayacağına, güzel iş birliklerine vesile olacağına inanıyorum” diye konuştu.
İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO), pandemi dönemi ile hayatımızın merkezine giren “e-ticaret” in gelişmesi için Türkiye’de öncü olarak kurduğu “80. E-Ticaret Meslek Komitesi”, online ticaretin devlerini İZTO üyesi firmalarla buluşturacak. Toplam 1499 üyenin faaliyet gösterdiği meslek komitesinin 14 Haziran Çarşamba günü düzenleyeceği organizasyonda, AZKarbon, Hepsiburada, N11, OP1001, Pazarama, PTTAVM, Trendyol ve Turkcell Pasaj’dan temsilciler, üyelerle avantajlı iş birlikleri geliştirecek.

1499 İZMİRLİ FİRMA FAALİYET GÖSTERİYOR

İzmir Ticaret Odası, teknolojide yaşanan gelişmeler ile birlikte hızla ivme kazanan “e-ticaret” faaliyetlerinin gelişmesi, İzmirli firmaların bu konuda farkındalık kazanması için Türkiye’de öncü odalardan biri olarak, 2022-2026 döneminde “80. E-Ticaret Meslek Komitesi” ni kurdu.  7 ay önce faaliyete başlayan, üyelere yol göstermek ve İzmir’i e-ticaretin önde gelen kentlerinden birisi yapmak amacıyla çalışmalarına devam eden komite kısa sürede 1.499 üyeye ulaştı.

İLK ETKİNLİK 14 HAZİRAN’DA
İZTO 80. E-Ticaret Meslek Komitesi, üyelerin önde gelen pazaryerleri ile etkileşimlerini güçlendirmek amacı ile 14 Haziran Çarşamba günü 10:00-17:00 saatleri arasında İzmir Ticaret Odası’nda ‘’ E-Ticaret Pazaryerleri ile Üyeler Arasında İkili İş Görüşmeleri’’ organizasyonu gerçekleştirecek. Bu çerçevede pazaryerleri ile üyeler birebir görüşme imkanı sağlayacak. Organizasyona katılacak e-ticaret pazaryerleri AZKarbon, Hepsiburada, N11, OP1001, Pazarama, PTTAVM, Trendyol, Turkcell Pasaj ile İZTO arasında oluşturulacak  ‘’ / İyi Niyet Protokolü’’ çerçevesinde, İZTO üyeleri e-ticaret pazaryeri hizmetlerinden daha avantajlı koşullarda yararlanabilecek. 

ÖZGENER: HEDEFİMİZ İZMİR’İ E-TİCARETİN ÖNDE GELEN KENTLERİNDEN BİRİ YAPMAK
Geleneksel perakendeciliğe göre daha düşük maliyetle sürekli açık bir mağazaya sahip olan, tüketiciler açısından yüzlerce ürün seçeneğine hızlıca erişebilme imkanı sağlayan e-ticaretin,   genel ticaretin tamamlayıcısı değil, günümüzde artık ticaretin kendisi olduğunu vurgulayan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “Her geçen gün kapsamı genişleyen, yeni fırsatların ortaya çıktığı e-ticarete Odamız üyelerinin ilgisi yoğun bir şekilde devam ediyor.  Üyelerimizin, bu konuda operasyonlarını, insan kaynaklarını ve altyapılarını yeniden şekillendirmek, faaliyetlerini genişletmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz İzmir’i e-ticaretin önde gelen kentlerinden birisi yapmak” dedi.
2022 yılı itibarıyla Türkiye’de e-ticaret hacmi bir önceki yıla göre %109 artışla 800,7 milyar TL olarak gerçekleştiğini belirten Özgener, “2022 yılında sipariş adetleri bir önceki yıla göre yüzde 43 artış ile 3 milyar 347 milyon adetten 4 milyar 787 milyon adede ulaştı. Hızla yükselen bu ivme e-ticaretin hayatımızdaki yerini net bir şekilde ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.

ÖZSARUHAN: TÜRKİYE’DE ÖNCÜYÜZ
80. E-Ticaret Grubu Komite Başkanı Mehmet Raşit Özsaruhan, “ İzmir Ticaret Odası 80. E-Ticaret Grubumuz, Türkiye’nin ilkleri arasında yer alıyor. Oda-borsa bünyesinde kurulan öncü e-ticaret meslek komitelerinden biriyiz. İlerleyen süreçte yapacağımız çalışmalarla üyelerimizin gelişimine katkı sunmak en büyük amacımız. İlk organizasyonumuzun bu anlamda sektöre ciddi katkılar sağlayacağına, güzel iş birliklerine vesile olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.