Çiğli’de can dostlar için aşı mesaisi

Yerel 01.07.2024 - 16:00, Güncelleme: 01.07.2024 - 16:27
 

Çiğli’de can dostlar için aşı mesaisi

Çiğli Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı bir yaşam sürdürmesi amacıyla dış parazit aşı uygulamasına devam ediyor.
Sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve tedavi ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını düzenli olarak sürdüren Çiğli Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte dış parazit aşı uygulamasını başlattı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen çalışmalar, 26 mahallede hız kesmeden devam ediyor. Sokak hayvanlarını, pire ve kenelere karşı korumak için yapılan uygulama kapsamında uzman veteriner hekimleri ve sağlık teknikerleri belediyeye ait mobil araçlarla sokak hayvanlarının yaşam alanlarına giderek dış parazit uygulaması gerçekleştiriyor.  Başkan Yıldız: “Can dostlarımızın yanındayız” Sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacıyla ilgilendiklerini vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Çiğli’de aynı gökyüzü altında yaşadığımız can dostlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesi için üzerimize düşen ne varsa eksiksiz yapmaya özen gösteriyoruz. Periyodik aralıklarla mama ve su desteğinde bulunuyoruz. Saha çalışmalarımız esnasında tespit ettiğimiz rahatsızlıklarıyla ilgili tedavi süreçlerini başlatıyoruz. Son olarak, can dostlarımızı bit, pire ve kenelerden korumak ve çeşitlik hastalıklara yol açmasının önüne geçmek için dış parazit aşı uygulaması başlattık. Çiğli Belediyesi olarak, tüm imkanlarımızla can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Özellikle hava sıcaklıklarının yüksek seyrettiği bu dönemde vatandaşlarımızın da evlerinin önüne bir kap mama ve su bırakmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.
Çiğli Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlıklı bir yaşam sürdürmesi amacıyla dış parazit aşı uygulamasına devam ediyor.

Sokak hayvanlarının beslenme, barınma ve tedavi ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarını düzenli olarak sürdüren Çiğli Belediyesi, yaz aylarının gelmesiyle birlikte dış parazit aşı uygulamasını başlattı. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince sürdürülen çalışmalar, 26 mahallede hız kesmeden devam ediyor. Sokak hayvanlarını, pire ve kenelere karşı korumak için yapılan uygulama kapsamında uzman veteriner hekimleri ve sağlık teknikerleri belediyeye ait mobil araçlarla sokak hayvanlarının yaşam alanlarına giderek dış parazit uygulaması gerçekleştiriyor. 

Başkan Yıldız: “Can dostlarımızın yanındayız”
Sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacıyla ilgilendiklerini vurgulayan Çiğli Belediye Başkanı Onur Emrah Yıldız, “Çiğli’de aynı gökyüzü altında yaşadığımız can dostlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesi için üzerimize düşen ne varsa eksiksiz yapmaya özen gösteriyoruz. Periyodik aralıklarla mama ve su desteğinde bulunuyoruz. Saha çalışmalarımız esnasında tespit ettiğimiz rahatsızlıklarıyla ilgili tedavi süreçlerini başlatıyoruz. Son olarak, can dostlarımızı bit, pire ve kenelerden korumak ve çeşitlik hastalıklara yol açmasının önüne geçmek için dış parazit aşı uygulaması başlattık. Çiğli Belediyesi olarak, tüm imkanlarımızla can dostlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Özellikle hava sıcaklıklarının yüksek seyrettiği bu dönemde vatandaşlarımızın da evlerinin önüne bir kap mama ve su bırakmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.