CHP’li Cemil Tugay: Aliağa bizim, geliyoruz

Yerel 13.02.2024 - 21:53, Güncelleme: 13.02.2024 - 22:00
 

CHP’li Cemil Tugay: Aliağa bizim, geliyoruz

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Merkez Seçim Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe örgütü ve çok sayıda yurttaş katıldı.
Törende konuşan Dr. Cemil Tugay, “Bugün öğlen saatlerinden beri Aliağa’dayım. Bir yerde misafiriniz, bir yerde de ev sahibiniz olmaya doğru ilerliyorum. Sivil toplum kuruluşlarını, esnaf odasını, muhtarlarımızı ziyaret ettik. Esnafımızı gezdik. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile telefonda görüştük, ‘nasıl durum’ diye sordu. ‘Aliağa bizim, geliyoruz’ dedim. İnşallah 1 Nisan’da Çağatay Güç ile uyanacak Aliağa. Biz Aliağa’yı ileriye götürmek istiyoruz” ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS SÖZÜ Aliağa’da çok sayıda emekçi olduğunu, emeklilerin de dar gelirle yaşadığını, üniversite mezunlarının iş, öğrencilerin burs beklediğini söyleyen Tugay, “Burs bekliyorlar, onlara söz verdik. Ulaşım ihtiyaçlarına destek vereceğiz. İhtiyaçlarını karşılayacağız. Kadınlarımızı iş yaşamına ve siyasete daha çok katacağız. Onlar bizim her şeyimiz ve aslında Atatürk’ün bize emaneti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüdür; İnsanlar kadın ve erkekten oluşan bir toplumdur. Sadece yarısını özgür bırakıp yarısını zincirle toprağa bağlarsanız onların yükselmesi mümkün olmaz. Onun için kadınlarımızı yücelteceğiz” dedi.  “1 NİSAN SABAHI ÇAĞATAY KARDEŞİMLE BELEDİYE BİNASINA GİRELİM’ “Bu şehir daha gelişmiş, özgür, demokrat ve daha iyi yönetilmeyi hak ediyor. Onun için Aliağa’yı Çağatay Güç yönetmeli ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni de bana vermelisiniz. Biz bugün yan yana abi- kardeş olarak seçim çalışması yaptık, bundan sonra da geleceğiz. ‘Aliağa’yı kazanmanız zor’ diyorlar. Ben de ‘Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz istersek kazanırız’ diyorum. Sizden ricam hiç kimsenin yalanlarına inanmayın, kendinize, partimize ve altı okumuza inanın. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeyi kuran partidir, Atatürk’ün partisidir. Kuvayımilliye hareketi ile beraber bu ülke düşmandan temizlenebildiyse, özgür ve bağımsız bir Cumhuriyet olabildiyse, Aliağa’daki seçimi kazanmak bizim için ne kadar zor olabilir. Asla inancınızı kaybetmeyin, başınızı öne eğmeyin ve bütün Aliağalılara deyin ki;  Önümüzdeki 5 yıl belediyecilik için, akıl için, halk için, ahlak için Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarına oyunuzu verin içiniz rahat olsun. Gidilmedik ev çalınmadık kapı kalmamalı. Mücadeleden vazgeçmeyin 1Nisan sabahı zafere uyanalım, Çağatay Başkanımla belediye binasına beraber girelim.”
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Aliağa Belediye Başkan Adayı Çağatay Güç ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Aliağa Merkez Seçim Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa CHP Aliağa İlçe Başkanı Ali Serçe, Yönetim Kurulu üyeleri, ilçe örgütü ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Törende konuşan Dr. Cemil Tugay, “Bugün öğlen saatlerinden beri Aliağa’dayım. Bir yerde misafiriniz, bir yerde de ev sahibiniz olmaya doğru ilerliyorum. Sivil toplum kuruluşlarını, esnaf odasını, muhtarlarımızı ziyaret ettik. Esnafımızı gezdik. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ile telefonda görüştük, ‘nasıl durum’ diye sordu. ‘Aliağa bizim, geliyoruz’ dedim. İnşallah 1 Nisan’da Çağatay Güç ile uyanacak Aliağa. Biz Aliağa’yı ileriye götürmek istiyoruz”

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS SÖZÜ
Aliağa’da çok sayıda emekçi olduğunu, emeklilerin de dar gelirle yaşadığını, üniversite mezunlarının iş, öğrencilerin burs beklediğini söyleyen Tugay, “Burs bekliyorlar, onlara söz verdik. Ulaşım ihtiyaçlarına destek vereceğiz. İhtiyaçlarını karşılayacağız. Kadınlarımızı iş yaşamına ve siyasete daha çok katacağız. Onlar bizim her şeyimiz ve aslında Atatürk’ün bize emaneti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözüdür; İnsanlar kadın ve erkekten oluşan bir toplumdur. Sadece yarısını özgür bırakıp yarısını zincirle toprağa bağlarsanız onların yükselmesi mümkün olmaz. Onun için kadınlarımızı yücelteceğiz” dedi. 

“1 NİSAN SABAHI ÇAĞATAY KARDEŞİMLE BELEDİYE BİNASINA GİRELİM’
“Bu şehir daha gelişmiş, özgür, demokrat ve daha iyi yönetilmeyi hak ediyor. Onun için Aliağa’yı Çağatay Güç yönetmeli ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni de bana vermelisiniz. Biz bugün yan yana abi- kardeş olarak seçim çalışması yaptık, bundan sonra da geleceğiz. ‘Aliağa’yı kazanmanız zor’ diyorlar. Ben de ‘Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz istersek kazanırız’ diyorum. Sizden ricam hiç kimsenin yalanlarına inanmayın, kendinize, partimize ve altı okumuza inanın. Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkeyi kuran partidir, Atatürk’ün partisidir. Kuvayımilliye hareketi ile beraber bu ülke düşmandan temizlenebildiyse, özgür ve bağımsız bir Cumhuriyet olabildiyse, Aliağa’daki seçimi kazanmak bizim için ne kadar zor olabilir. Asla inancınızı kaybetmeyin, başınızı öne eğmeyin ve bütün Aliağalılara deyin ki;  Önümüzdeki 5 yıl belediyecilik için, akıl için, halk için, ahlak için Cumhuriyet Halk Partisi’nin adaylarına oyunuzu verin içiniz rahat olsun. Gidilmedik ev çalınmadık kapı kalmamalı. Mücadeleden vazgeçmeyin 1Nisan sabahı zafere uyanalım, Çağatay Başkanımla belediye binasına beraber girelim.”

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.