Büyük Zaferin 101. Yılı Menderes’te coşkuyla kutlandı

Yerel 28.08.2023 - 09:05, Güncelleme: 28.08.2023 - 10:13
 

Büyük Zaferin 101. Yılı Menderes’te coşkuyla kutlandı

Menderes Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı Derya Uluğ konseri ile kutlandı. Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
Menderes Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kapsamında Derya Uluğ konseri düzenlendi. Özdere Sedat Balcı stadında yapılan konsere Menderesliler yoğun ilgi gösterdi.  ‘’Büyük zaferin önemini anlamalı, geleceğe taşımalıyız’’ Büyük taarruz ile Cumhuriyete giden yolun açıldığını ifade eden Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’ Bugün, burada, yok edilmek istenen bir milletin canla, başla, inançla verdiği kurtuluş mücadelesinin fitilinin ateşlendiği kutlu zaferin 101. Yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz.  Cumhuriyete giden yolu açan Kuvayı milliye ruhunu ilçemde sizlere birlikte yaşamanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim. 101. Yılını kutladığımız 30 Ağustos, Türk tarihinin dönüm noktalarından biridir. Varoluş mücadelemizin verildiği Kurtuluş Savaşı’nın seyrini ve sonucunu belirleyen Büyük Taarruz ’un son günü gerçekleşen Baş Kumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı büyük gündür 30 Ağustos 1922! 101 yıl önce büyük bir inançla yola çıkan neslin torunları olarak 101 yıl sonra da büyük zaferin önemini en iyi şekilde anlamalı ve gelecek nesillere taşımalıyız. Biliyoruz ki, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emaneti olan Cumhuriyete sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Sözlerime son vermeden önce başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Ve sözlerimi Ulu Önderimizin şu güzel sözüyle bitirmek istiyorum: “Zafer, Zafer benimdir! diyebilenindir. Başarı ise, başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım! diyebilenindir.” Başardım! demek umuduyla…Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!
Menderes Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı Derya Uluğ konseri ile kutlandı. Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Menderes Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kapsamında Derya Uluğ konseri düzenlendi. Özdere Sedat Balcı stadında yapılan konsere Menderesliler yoğun ilgi gösterdi. 

‘’Büyük zaferin önemini anlamalı, geleceğe taşımalıyız’’
Büyük taarruz ile Cumhuriyete giden yolun açıldığını ifade eden Menderes Belediye Başkan V. Erkan Özkan, ‘’ Bugün, burada, yok edilmek istenen bir milletin canla, başla, inançla verdiği kurtuluş mücadelesinin fitilinin ateşlendiği kutlu zaferin 101. Yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz. 

Cumhuriyete giden yolu açan Kuvayı milliye ruhunu ilçemde sizlere birlikte yaşamanın mutluluğu ve gururu içerisindeyim.

101. Yılını kutladığımız 30 Ağustos, Türk tarihinin dönüm noktalarından biridir. Varoluş mücadelemizin verildiği Kurtuluş Savaşı’nın seyrini ve sonucunu belirleyen Büyük Taarruz ’un son günü gerçekleşen Baş Kumandanlık Meydan Muharebesi’nin kazanıldığı büyük gündür 30 Ağustos 1922!

101 yıl önce büyük bir inançla yola çıkan neslin torunları olarak 101 yıl sonra da büyük zaferin önemini en iyi şekilde anlamalı ve gelecek nesillere taşımalıyız. Biliyoruz ki, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere emaneti olan Cumhuriyete sahip çıkmak hepimizin asli görevidir.

Sözlerime son vermeden önce başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kanları ile bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.

Ve sözlerimi Ulu Önderimizin şu güzel sözüyle bitirmek istiyorum:

“Zafer, Zafer benimdir! diyebilenindir. Başarı ise, başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım! diyebilenindir.”

Başardım! demek umuduyla…Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.