Buca Belediyesi'nden grev açıklaması

Güncel 22.08.2023 - 22:00, Güncelleme: 22.08.2023 - 22:43
 

Buca Belediyesi'nden grev açıklaması

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'na üye olan Buca Belediyesi çalışanları, artan enflasyon karşısında ücretlerin eridiğini ifade ederek ek zam talebiyle belediye önünde oturma eylemi başlattılar.
Buca Belediyesi, işçilerin oturma eyleminin ardından bir açıklama yaparak, ekonomik kriz nedeniyle ek zam talebinin olumlu sonuçlandırılamadığını belirtti. Açıklamada, belediyenin işçilere herhangi bir ücret borcu olmadığı ve bu yönde yapılan iddiaların gerçek dışı olduğu vurgulandı. Belediye, her daim yasal ödeme süresi içerisinde ücret ödemelerini gerçekleştirdiğini belirtti. Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde; Belediyemiz emekçilerinin bugün başlatmış olduğu iş bırakma eylemi ile birlikte, belediyemizin işçilerine ücret borcu olduğu ve ödemediği gibi asılsız iddialarla bir algı çalışması gerçekleştirilmektedir. Belediyemiz, emekçilerine her zaman olduğu gibi yasal ödeme süresi içerisinde ücret ödemelerini yapmıştır. Emekçilerimize bugün itibariyle herhangi bir ücret ödemesi borcumuz yoktur. Bir başka tartışma konusu ise emekçilerimizin bu ay itibariyle alacakları zam oranıdır. Yürürlükteki Toplu İş Sözleşmesi gereği, yapılan %20 zam ile birlikte en düşük işçi geliri net 17.500 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Emekçilerimizin Toplu İş Sözleşmesi dışında ek zam talepleri ise ülkemizin tüm kurumlarında geçerli olan 'ekonomik kriz' sebebiyle olumlu sonuçlandırılamamaktadır. Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik krizin hem emekçilerimizi hem de belediyemizin bütçesini bir hayli yorduğunun farkındayız. Ancak belediyemizin gelirleri yasalar ile belirlenmiştir. Ekonomik krizlerin son bulduğu bir Türkiye hepimizin ortak arzusudur. Saygılarımızla.. Buca Belediyesi    
DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'na üye olan Buca Belediyesi çalışanları, artan enflasyon karşısında ücretlerin eridiğini ifade ederek ek zam talebiyle belediye önünde oturma eylemi başlattılar.

Buca Belediyesi, işçilerin oturma eyleminin ardından bir açıklama yaparak, ekonomik kriz nedeniyle ek zam talebinin olumlu sonuçlandırılamadığını belirtti. Açıklamada, belediyenin işçilere herhangi bir ücret borcu olmadığı ve bu yönde yapılan iddiaların gerçek dışı olduğu vurgulandı. Belediye, her daim yasal ödeme süresi içerisinde ücret ödemelerini gerçekleştirdiğini belirtti.

Belediyeden yapılan açıklama şu şekilde;

Belediyemiz emekçilerinin bugün başlatmış olduğu iş bırakma eylemi ile birlikte, belediyemizin işçilerine ücret borcu olduğu ve ödemediği gibi asılsız iddialarla bir algı çalışması gerçekleştirilmektedir.

Belediyemiz, emekçilerine her zaman olduğu gibi yasal ödeme süresi içerisinde ücret ödemelerini yapmıştır.

Emekçilerimize bugün itibariyle herhangi bir ücret ödemesi borcumuz yoktur.

Bir başka tartışma konusu ise emekçilerimizin bu ay itibariyle alacakları zam oranıdır.

Yürürlükteki Toplu İş Sözleşmesi gereği, yapılan %20 zam ile birlikte en düşük işçi geliri net 17.500 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

Emekçilerimizin Toplu İş Sözleşmesi dışında ek zam talepleri ise ülkemizin tüm kurumlarında geçerli olan 'ekonomik kriz' sebebiyle olumlu sonuçlandırılamamaktadır.

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik krizin hem emekçilerimizi hem de belediyemizin bütçesini bir hayli yorduğunun farkındayız. Ancak belediyemizin gelirleri yasalar ile belirlenmiştir.

Ekonomik krizlerin son bulduğu bir Türkiye hepimizin ortak arzusudur. Saygılarımızla..

Buca Belediyesi

 

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.