Bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma Projesi

Güncel 16.05.2023 - 10:54, Güncelleme: 16.05.2023 - 10:54
 

Bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma Projesi

Bornova Belediyesi'nin Kadın Yazarlar Derneği ve Saha Grubu birlikte düzenlediği ''Bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma'' projesi, "Cumhuriyet'in 100. Yılında Edebiyata İz Bırakan Kadın Yazarlar" adlı panel ve katılım belgesi töreni ile tamamlandı.
Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen panelde, kadınları Atatürk Kitaplığı'nda 15 günde bir buluşturan okuma etkinliğinin önemi anlatıldı. "Kadınlar var olmak, dünyayı tanıyıp kendilerini değiştirmek ve dönüştürmek, bildiği ve öğrendiği her şeyi paylaşmak için okuyacak ve yazacak" diyen Kadın Yazarlar; Sevim Korkmaz, Dinç Şerife Yalçınkaya, Zeynep Uzunbay ve Müzeyyen Güler, yapılan anlamlı işbirliği için Bornova Belediyesi'ne ve Başkan Mustafa İduğ'a teşekkür etti. Törenin sonunda projede yer alan kadınlara katılım belgeleri verildi. Kadınlara pozitif ayrımcılık Kadınların hayatın her alanında etkin olması gerektiğini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Ortaya koyduğumuz pek çalışma ve proje ile kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu çalışmada onlardan biriydi. Başta işbirliği yaptığımız Kadın Yazarlar Derneği ve Saha Grubu olmaz üzere emek veren herkese ve katılımcı kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Dünyayı okuyan kadınlar değiştirecek" dedi. 6 ay sürdü Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı'nda 15 Ekim'de başlayan ''Bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma'' projesi, 12 Nisan 2023'de tamamlandı. Proje ile kültürel ve sanatsal etkinliklere ulaşmakta zorlanan kadınların kitap okumaya olan ilgilerini arttırmaları, bir kütüphaneye üye olmaları, yazma ve okuma deneyimlerini paylaşmaları, okumanın önemine vurgu yapılarak yazarları tanımaları, böylece edebiyat dünyası ile tanışmaları hedeflendi.
Bornova Belediyesi'nin Kadın Yazarlar Derneği ve Saha Grubu birlikte düzenlediği ''Bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma'' projesi, "Cumhuriyet'in 100. Yılında Edebiyata İz Bırakan Kadın Yazarlar" adlı panel ve katılım belgesi töreni ile tamamlandı.

Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen panelde, kadınları Atatürk Kitaplığı'nda 15 günde bir buluşturan okuma etkinliğinin önemi anlatıldı. "Kadınlar var olmak, dünyayı tanıyıp kendilerini değiştirmek ve dönüştürmek, bildiği ve öğrendiği her şeyi paylaşmak için okuyacak ve yazacak" diyen Kadın Yazarlar; Sevim Korkmaz, Dinç Şerife Yalçınkaya, Zeynep Uzunbay ve Müzeyyen Güler, yapılan anlamlı işbirliği için Bornova Belediyesi'ne ve Başkan Mustafa İduğ'a teşekkür etti. Törenin sonunda projede yer alan kadınlara katılım belgeleri verildi.

Kadınlara pozitif ayrımcılık

Kadınların hayatın her alanında etkin olması gerektiğini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Ortaya koyduğumuz pek çalışma ve proje ile kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu çalışmada onlardan biriydi. Başta işbirliği yaptığımız Kadın Yazarlar Derneği ve Saha Grubu olmaz üzere emek veren herkese ve katılımcı kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Dünyayı okuyan kadınlar değiştirecek" dedi.

6 ay sürdü

Bornova Belediyesi Atatürk Kitaplığı'nda 15 Ekim'de başlayan ''Bornovalı Kadınlarla Etkin Okuma'' projesi, 12 Nisan 2023'de tamamlandı. Proje ile kültürel ve sanatsal etkinliklere ulaşmakta zorlanan kadınların kitap okumaya olan ilgilerini arttırmaları, bir kütüphaneye üye olmaları, yazma ve okuma deneyimlerini paylaşmaları, okumanın önemine vurgu yapılarak yazarları tanımaları, böylece edebiyat dünyası ile tanışmaları hedeflendi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.