Ayak ve bileklerdeki ödemi anında atıyor!

Sağlık 09.05.2024 - 16:24, Güncelleme: 09.05.2024 - 16:24
 

Ayak ve bileklerdeki ödemi anında atıyor!

Bacak ve ayaklardaki şişmeler çoğu zaman can sıkıcı olabilir. Yer yer ayakkabı giymeyi bile zorlaştıran ödemler için tek bir malzeme yeterli olabiliyor.
Gün içerisinde fazla ayakta kalmak, yürümek, hamilelik vb. durumlar ayaklarda ve bacaklarda şişliğe neden olabiliyor. Eğer bir rahatsızlıktan kaynaklanmıyorsa doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Nane şişliklerinize iyi gelir. Hazırlayacağınız nane banyosu ayaklarınızda ve ayak bileklerinizde olan şişliği hafifletebilir. Tüm bu süreç için ihtiyacınız olan şey çeyrek su bardağı nane yaprağı ve 4 bardak su. Suyu bir tencereye koyun. Sonrasında ise nane yapraklarını su dolu tencereye bırakıp kaynamasını bekleyin. Ardından ocaktan alın ve 10 dakika demlenmeye bırakın. Ardından hazırladığınız karışımın biraz daha soğumasını bekleyin ve ayaklarınızı sokabileceğiniz bir kaba boşaltın. Ayaklarınızı bu suda 25 dakika beklettikten sonra şişliklerinize iyi geleceğini sizler de fark edeceksiniz.
Bacak ve ayaklardaki şişmeler çoğu zaman can sıkıcı olabilir. Yer yer ayakkabı giymeyi bile zorlaştıran ödemler için tek bir malzeme yeterli olabiliyor.

Gün içerisinde fazla ayakta kalmak, yürümek, hamilelik vb. durumlar ayaklarda ve bacaklarda şişliğe neden olabiliyor.

Eğer bir rahatsızlıktan kaynaklanmıyorsa doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Nane şişliklerinize iyi gelir. Hazırlayacağınız nane banyosu ayaklarınızda ve ayak bileklerinizde olan şişliği hafifletebilir.

Tüm bu süreç için ihtiyacınız olan şey çeyrek su bardağı nane yaprağı ve 4 bardak su.

Suyu bir tencereye koyun. Sonrasında ise nane yapraklarını su dolu tencereye bırakıp kaynamasını bekleyin.

Ardından ocaktan alın ve 10 dakika demlenmeye bırakın. Ardından hazırladığınız karışımın biraz daha soğumasını bekleyin ve ayaklarınızı sokabileceğiniz bir kaba boşaltın.

Ayaklarınızı bu suda 25 dakika beklettikten sonra şişliklerinize iyi geleceğini sizler de fark edeceksiniz.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.