4 ilde 'sahte altın' operasyonu: 13 gözaltı

Güncel 18.05.2024 - 18:25, Güncelleme: 18.05.2024 - 18:25
 

4 ilde 'sahte altın' operasyonu: 13 gözaltı

İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli 4 ilde düzenlenen 'Ayar-3' operasyonlarında, yaklaşık 50 milyon lira değerinde sahte altın ele geçirildiğini ve 13 şüphelinin yakalandığını açıkladı.
Bakan Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, 'Ayar-3' operasyonları düzenlendiğini belirtti. Buna göre; Adana, Mersin, Yozgat ve Kahramanmaraş'ta yürütülen operasyonlarda 13 şüpheli yakalandı. Bir sahte altın atölyesinde yaklaşık değeri 50 milyon lira olan 3 bin 646 çeyrek altın, 811 yarım altın, 1614 tam altın ve 57 Reşat altın ele geçirildi. Ayrıca, 14 tam altın kalıbı, 13 yarım altın kalıbı, 10 çeyrek altın kalıbı, 10 altın kalıplarına ait halka, 4 basıma hazır pul altın ve siparişlere ait evraka el koyuldu. Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Kaçakçıların ve sahteciliğe bulaşanların enselerindeyiz. Milletimizin destek ve dualarıyla onlara da göz açtırmayacağız" dedi.
İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, Adana merkezli 4 ilde düzenlenen 'Ayar-3' operasyonlarında, yaklaşık 50 milyon lira değerinde sahte altın ele geçirildiğini ve 13 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Bakan Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, 'Ayar-3' operasyonları düzenlendiğini belirtti. Buna göre; Adana, Mersin, Yozgat ve Kahramanmaraş'ta yürütülen operasyonlarda 13 şüpheli yakalandı. Bir sahte altın atölyesinde yaklaşık değeri 50 milyon lira olan 3 bin 646 çeyrek altın, 811 yarım altın, 1614 tam altın ve 57 Reşat altın ele geçirildi. Ayrıca, 14 tam altın kalıbı, 13 yarım altın kalıbı, 10 çeyrek altın kalıbı, 10 altın kalıplarına ait halka, 4 basıma hazır pul altın ve siparişlere ait evraka el koyuldu.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve polisleri tebrik eden Bakan Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle. Kaçakçıların ve sahteciliğe bulaşanların enselerindeyiz. Milletimizin destek ve dualarıyla onlara da göz açtırmayacağız" dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.