Öztürk yeniden İMEAK DTO başkanı

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi seçimleri bugün gerçekleşti. Gökalp Erim ve mevcut başkan Yusuf Öztürk’ün aday olduğu seçimlerde, Yusuf Öztürk 239 oyla yeniden başkan seçildi.

Öztürk yeniden İMEAK DTO başkanı

CANSU TEMİR / BEN HABER

İMEAK DTO İzmir Şubesi seçimleri bugün Erdoğan Yılmaz Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Mavi ve beyaz listenin yarıştığı seçimlerde, mevcut Başkan Yusuf Öztürk, 239 oyla yeniden başkan seçilirken, Gökalp Erim ise 194 oy aldı.

Toplamda 437 oyun kullandığı seçimde, 4 oy geçersiz sayıldı.

Öte yandan, seçim sonucunun açıklanmasının ardından, toplamda 458 oy kullanıldığı fakat oy sonuçları ve imza sayıları tutmaması üzerine salonda kısa süreli gerginlik yaşandı. Erim tarafından, karşılaştırılma yapılmak üzere Yüksek Seçim Kuruluna itiraz başvurusu yapılacağı öğrenildi.

“BU SEÇİMİN KAZANANI DENİZCİLİK SEKTÖRÜDÜR”

Başkan Öztürk ise seçim sonrası yaptığı açıklamada;  rakibi Erim ve ekibine teşekkür ederek, Erim’e çiçek takdim etti. Öztürk; “ Gayet düzeyli, barış ve huzur dolu bir seçim süreci geçirdik. Bu  seçimin kaybedeni de kazananı da yoktur. Bu seçimin kazanını denizcilik sektörüdür. Bu seçimi İzmir denizciliği kazanmıştır” ifadelerini kullandı.

Bu seçimin kendisine iki faydası olduğunu dile getiren Öztürk; “'Kendimizi tekrar değerlendirme fırsatı bulduk, aramızda çok az bir fark var.  Gökalp abiye teşekkür ediyorum. Üyelerimize daha fazla dokunmalıyız. İkinci önemli şey ise, çok sevdiğim dostlarımı gördüm burada. Tüm ekibimle bu başarıya imza attık. Köyden geldim ben ve herkesin sayesinde buralara geldim. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER