Tiyatro Festivali’nde Karşıyaka rüzgarı

Aralıksız 23 yıldır kentin kültür ve sanat yaşamına katkı sunan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, bu kez de Aydın’da tiyatroseverlerle buluştu. Efeler Belediyesi’nin düzenlediği 1. Muzaffer İzgü Ulusal Tiyatro Festivali’ne katılan topluluk, büyük ilgiyle karşılandı.

Tiyatro Festivali’nde Karşıyaka rüzgarı

Çocuk ve genç oyuncular tarafından sahnelenen müzikli çocuk oyunu ‘Küçük Büyük Sevgiler’, hem seyircilerin hem de tiyatro eleştirmenlerinin büyük beğenisini kazandı. Karşıyakalı oyuncular dakikalarca alkışlanırken, Efeler Belediyesi tarafından Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Zekeriya Hocalar’a teşekkür plaketi takdim edildi.

ÇOCUKLARDAN ÇOCUK TİYATROSU

Gösterilen büyük ilgi için teşekkür eden Zekeriya Hocalar, “4 gün süren ve 11 bin seyirciye ulaşan festivalde, çocuk ve yetişkinlere yönelik toplam 34 oyun seyirci ile buluştu. Biz de sevilen oyunlarımızdan Küçük Büyük Sevgiler ile seyircinin karşısına çıkmanın mutluluğunu yaşadık. Çocuklarla çocuk tiyatrosu yapmanın önemini bir kez daha ortaya koymuş olduk. Gösterilen ilgiye ve her zaman destekçimiz olan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“GURUR KAYNAĞIMIZ”

Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar da “Bizleri başarıyla temsil eden ve gurur kaynağımız olan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nu, özellikle de çocuk oyuncularımızı yürekten kutluyorum. Karşıyakamızda yıl boyu süren nitelikli kültür ve sanat etkinliklerimizi, kentimizin dışına da taşımaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER