'Sınırda' perdelerini açtı

Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Atölye Sahne ekibinin yeni oyunu "Sınırda" Uğur Mumcu Kültür Merkezi Sevda Şener Sahnesi'nde yaptığı prömiyerde seyirciyle buluştu.

'Sınırda' perdelerini açtı

2017 yılında BBŞT bünyesinde kurulan amatör bir çalışma grubu olan Atölye Sahne ekibi geçtiğimiz yıl sahnelediği Uğur Mumcu'nun "Sakıncalı Piyade"  oyununun ardından bu yıl ikinci oyunu "Sınırda" ile perdelerini açtı. 

Temel tiyatro eğitimini tamamlamış kursiyerler arasından seçilen Atölye Sahne ekibi sezon içinde çalıştığı oyunun yanı sıra tüm sene boyunca ileri seviye teknik ve teorik çalışma yapmaya devam ediyor. Hakan Taner Yıldırım ve Ozan Gökmen'in yönettiği  "Sınırda" oyunu bir dönem BBŞT ile tiyatro yapmış olan Ayça Üzüm'ün kaleminden çıktı.  Şubat ayında da Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi Sevda Şener Sahnesi'nde sahne almaya devam edecek.

"Sınırda"oyununun konusu:

Aynı topraklarda doğmuş, pişmiş iki aile. Kültürel farklılıklarının farkına varmaya gerek duymadan kardeşçe yaşamayı başarmış bir grup insan ve bir düğün arifesinde gelen baskın haberi… Paranoyayla karışık gelişen olaylar ve ailelerin arasına keskin bir bıçak gibi giren görünmez sınırlar.

Oyunun künyesi:

Yazan: Ayça Üzüm, Yönetenler: Hakan Taner Yıldırım, Ozan Gökmen, Sahne Tasarımı: İlker Şahin, Kostüm: Mehmet Ali Zeren, Müzik: Gökay Kaçanoğlu, Koreografi: Gizem Tataroğlu, Işık: Ercan Gülmez, Engin Doğan, Afiş Tasarım: Alpgiray Kelem, Genel Sanat Yönetmeni: Onur Erdoğan

Oyucular:

Azat İmran Günseli, Beste Şimşek, Bora Yelken, Büşra Baş, Coşku Giray, Damla Avcı, Fahrettin Esen, Gizem Ecer, İlayda Ağa, İmer Uludağ, Seray Ercan, Sezgin Güneyli, Tuna Kabasakal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER