Selçuk Efes Kent Belleği’ne 10 Kasım’da anlamlı bağış

Efes Selçuk’un eski belediye başkanlarından Rıfat Baran’ın oğlu Ali Nihat Baran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Nisan 1934’te kente ziyareti esnasında çekilen orijinal fotoğrafını Selçuk Efes Kent Belleği’ne bağışladı.

Selçuk Efes Kent Belleği’ne 10 Kasım’da anlamlı bağış

Efes Selçuk’un kent tarihi açısından çok önemli ve değerli bir belge olan fotoğrafı teslim alan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Ali Nihat Baran ve eşi Engin Baran’a teşekkür etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 82. ölüm yıl dönümünde gerçekleşen bağış ile 86 yıllık miras da Selçuk Efes Kent Belleği’nde yer aldı. Selçuk Efes Kent Belleği’nin büyük bir titizlikle gerçekleştirdiği sözlü tarih çalışmaları kapsamında kentin eski belediye başkanlarından Rıfat Baran’ın oğlu Ali Nihat Baran ve eşi Engin Baran ile yapılan görüşme sonunda bağışlanan orijinal fotoğraf Selçuk Efes Kent Belleği’nin zengin arşivinde ziyaretçiler tarafında görülebilecek. Ali Nihat Baran, Mustafa Kemal Atatürk’ün Efes Selçuk’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında tren istasyonunda çekilen fotoğrafın, Foto Resne tarafından babası Rıfat Baran’a hediye edildiği belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER