Minikler çadır kentten Ata’ya selam durdu

Buca Belediyesi, depremden en çok etkilenen grup olan çocukların travmalarını en aza indirebilmek için ilçede kurulan çadır kentlerde renkli etkinliklerini sürdürüyor. Düzenlenen renkli etkinliklerle moral bulan çocuklar, 10 Kasım’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anısına minik elleriyle “Atam Sen Rahat Uyu” yazdı.

Minikler çadır kentten Ata’ya selam durdu

Yaşanan depremin ardından özellikle çocukların moralini yüksek tutabilmek için Buca’daki çadır kentlerde çalışmalar yürüten Buca Belediyesi, Şirinyer Hipodromu’nda kurulan çadır alanında 4 gün sürecek etkinlikler başlattı. Alandaki çocukların vakitlerini eğlenceli ve verimli şekilde geçirebilmeleri için Belediye bünyesindeki eğitmenler eşliğinde boyama, müzik, ritim çalışması, beden ve drama eğitimleri verilmeye başlandı.

ATAM SEN RAHAT UYU
Etkinliğin ilk günü, drama eğitmenleri tarafından hazırlanan tiyatral gösteriyle başladı. Oyunların oynayıp keyifli ve eğitici zaman geçiren çocuklar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özel bir çalışmayla andı. Minikler, hazırlanan dev alana küçük elleriyle “Atam Sen Uyu” yazdı. Etkinliğin ardından Buca Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından çocuklara “Atatürk Olmak” adlı kitap ve çeşitli hediyeler verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER