Kemalpaşa'da yemekler yarışıyor kültürler buluşuyor

Kemalpaşa Belediyesi tarafından bu yıl 2'incisi düzenlenen Uluslararası Yemek Festivali 20-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kemalpaşa'da yemekler yarışıyor kültürler buluşuyor

Kemalpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve 60 ülkeden 1000 yarışmacının katılacağı Uluslararası Yemek Festivali 20 Nisan cuma günü kortej yürüyüşü ile başlayacak. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, Kemalpaşa'nın artık bir festival kenti olduğunu belirterek, Kirazı ile ünlü Kemalpaşa'nın bundan sonra sadece kiraz festivali ile değil uluslararası boyutta festivallere de ev sahipliği yapacağını vurguladı.

Uğurlu, "20 Nisan'da başlayacak olan 2. uluslararası yemek festivalimizin proje ortağı ülke Ukrayna, onur konuğu ülke Bosna Herkes ve onur konuğu şehir ise lezzetleri ile meşhur Gaziantep şehrimiz olacak. 3 gün boyunca devam edecek olan festivalde usta aşçılar hünerlerini sergilerken, ünlü sanatçılar da Kemalpaşalılar ile buluşacak" dedi.

Başkan Uğurlu, Fettah Can, Aleyna Tilki, Ülkü Eyüpoğulları ve Bahar Gelir'in konser vereceği festivalde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na yönelik uçurtma şenliği de düzenleneceğini kaydederek, programa Başbakan Binali Yıldırım'ın da katılmasının söz konusu olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER