İzmir'de cumhuriyet coşkusu

Cumhuriyetin 95’inci kuruluş yıl dönümü Bornova Belediyesi tarafından hazırlanan program kapsamında coşku, birlik ve beraberlik içinde kutlanacak. Bu yıl 2 gün sürecek olan kutlamaların ilk gününde ünlü şarkıcı Haluk Levent Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Amfi Tiyatro’da Bornovalılar ile buluşacak. Etkinlikler kapsamında Fener alayı, Rahvan At Yarışları Cumhuriyet Koşusu, Şeref Yürüyüşü ve Çocuk Senfoni Orkestrası konseri de gerçekleşecek.

İzmir'de cumhuriyet coşkusu

Bornovalılar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı iki gün süren etkinlikler ile kutlayacak. Kutlamalar kapsamında 28 Ekim Pazar günü Pınarbaşı’nda saat 13:00’te Rahvan At yarışları Cumhuriyet Koşusu yapılırken, Fener Alayı yürüyüşü de saat 20:00’de Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak. Mustafa Kemal Caddesi üzerinden Aşık Veysel Rekreasyon alanına yapılacak yürüyüşün ardından Amfi Tiyatro’da Bornovalılar Haluk Levent konseri ile Cumhuriyet çoşkusunu yaşayacak. 

29 Ekim Pazartesi günü ise Şehir Stadında yapılacak resmi törenlerin ardından Stattan Bornova Cumhuriyet Meydanına ‘Cumhuriyet Şeref Yürüyüşü’ gerçekleşecek. Bornova Belediyesi işbirliği ile 2015 yılında kurulan İnci Vakfı Çocuk Orkestrası

Barış İçin Müzik İzmir Konseri ise Yaşar Üniversitesi’nde saat 17.00’de başlayacak. 

2 gün süren kutlamalar öncesinde vatandaşlara binlerce Türk Bayrağı dağıtacak. Tüm Bornovalıları kutlamalara davet eden Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Cumhuriyet’in ilanının 95’inci yılını coşkuyla kutlayacağız. Bornovalıları kortej yürüyüşü ve Haluk Levet konserine katılarak birlik ve beraberliğimizi göstermeye davet ediyorum” dedi.


28 Ekim 2018 Pazar

Çelenk Koyma Töreni

Yer: Bornova Cumhuriyet Meydanı 

Saat: 13.00

 

Rahvan At Yarışları

Saat:13.00 

Yer: Pınarbaşı Yarış Pisti

 

Fener Alayı 

Saat:20.00

Başlangıç: Bornova Cumhuriyet Meydanı

Bitiş: Aşık Veysel Rek.

 

Haluk Levent Konseri

Saat:20.30

Yer: Aşık Veysel Rek Amfi Tiyatro

 

29 Ekim 2018 Pazartesi

Resmi Tören

Yer: Bornova Şehir Stadı 

Saat:10.00

 

Cumhuriyet Şeref Yürüyüşü 

Saat:12.00

Başlangıç: Bornova Şehir Stadı

Bitiş: Bornova Cumhuriyet Meydan

 

İnci Vakfı Çocuk Orkestrası

Barış İçin Müzik İzmir Konseri

Yer: Yaşar Üniversitesi

Saat:17.00  

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER