Efes Selçuk Cumhuriyet meşalesiyle aydınlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda “ Atatürk’ün Işığında Cumhuriyet Yolunda 97. Yılda 97 Meşale” etkinliği ile kenti aydınlatan Efes Selçuklular, söyledikleri marşlarla cumhuriyet coşkusunun sonsuza kadar süreceğini haykırdılar. Meşaleler altında vatandaşlarla birlikte yürüyen Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “İlk günkü aşkla, ilk günkü şevkle, ilk günkü kararlılıkla Cumhuriyete sahip çıkıyoruz” dedi.

Efes Selçuk Cumhuriyet meşalesiyle aydınlandı

Efes Selçuk’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için günler öncesinden kent sokakları bayraklarla süslendi. 28 Ekim günü düzenlenen resmi törenlerin ardından 29 Ekim günü Efes Selçuk Belediye Bandosu Şehir Turu gerçekleşti. Üstü açık otobüsle kent sokaklarını dolaşan Efes Selçuk Belediye Bandosu şarkılar ve marşlarla cumhuriyet coşkusunu sokaklara taşıdı. Vatandaşlar da evlerinin balkonlarından Efes Selçuk Belediye Bandosu’nun çaldığı marşlara eşlik ettiler.

COŞKU AKŞAM DA SÜRDÜ

Belediye hizmet binası önünde toplanarak “Atatürk’ün Işığında Cumhuriyet Yoluna 97. Yılda 97 Meşale” etkinliği ile Atatürk Anıtı’na yürüyen Efes Selçuklular, muhteşem bir görüntü sergileyerek ilçeyi aydınlattılar. Atatürk büstünün muhteşem görüntüsünün karşısında bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan etkinlik sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleşti. Ellerindeki bayraklar ve meşaleler ile ilçeyi aydınlatan korteje, vatandaşlar da evlerinden alkışlarla eşlik ettiler. Kortej, Atatürk Anıtı önünde son buldu.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER