Bornova'da keman kurslarına yoğun ilgi

Bornova Belediyesi kültür, sanat ve  spor alanlarında gerçekleştiği projelerle vatandaşlara katkı sağlıyor. Bu kapsamda yılda 2 dönem halinde ücretsiz olarak faaliyet veren Hobi ve Beceri Edindirme Kursları'nda zumbadan yogaya, resimden müziğe bir çok başlıkta kurslar düzenleniyor.

Bornova'da keman kurslarına yoğun ilgi

Bornova Belediyesi'nin müzik aletleri kullanımının yaygınlaştırılması ve bu alanda yetenekli kişilere destek verilmesi amacıyla düzenlediği ücretsiz eğitimler yoğun ilgi görüyor. Yılda 2 dönem şeklinde yapılan bu eğitimlerden biri olan Keman kurslarından  8 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler yararlanıyor.Bu dönem  81 kişin eğitim gördüğü dersler haftada bir gün bir saat olarak veriliyor. Kurslar sayesinde özellikle çocukların müziğe olan yeteneklerinin temelini daha bilinçli bir şekilde atmaları hedeflenirken, ilk kez böyle bir eğitim almanın da ayrıcalığını yaşamaları sağlanıyor.

Alanlarında uzman 2 eğitmen tarafından verilen Keman dersleri Bornova Merkez' de bulunan Engelliler Merkezi, Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisler, Cumhuriyet Evi ile Mevlana, Pınarbaşı ve Altındağ Kültür Merkez'lerinde yapılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER