Bayraklı Zabıtası'ndan pazar yeri uygulaması

Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Koronavirüs salgını kapsamında ilk günden itibaren insan yoğunluğunun bulunduğu alanlarda tedbiri elden bırakmıyor. Bu kapsamda çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, semt pazarlarına girişleri kontrollü olarak sağlıyor. Vatandaşların ateşini ölçerek, maskesiz girmemeleri konusunda uyaran ekipler, ayrıca pazar esnafına HES kodu sorgulaması da yapıyor.

Bayraklı Zabıtası'ndan pazar yeri uygulaması

Pazar yerlerinde esnaf ve vatandaşa yönelik COVİD-19 tedbirlerini uygulamaya devam eden Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, maskesiz girişlere izin vermiyor. Emniyet müdürlüğü ekipleriyle koordineli şekilde ilçede kurulan 17 pazar yerinde girişleri ve çıkışları kontrol altına alan ekipler, alışverişe gelenlerin ateşini ölçüyor. Girişlerde vatandaşların öncelikle ellerini dezenfekte etmeleri isteniyor. Ekipler, vatandaş ve pazar esnafına sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaları için de ikazlarda bulunuyor.

BUGÜNLERİ DE ATLATACAĞIZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Ekiplerimiz, pazar yerlerinde toplum sağlığı için kontroller yaparak, ilçe sakinlerimizi dikkatli olmaya ve kurallara uymaya davet ediyor. Ümit ediyoruz ki, hepimizin ihtiyacı olan sağlıklı, güzel günlere yakın zamanda kavuşuruz ve yine hep birlikte oluruz. Bugünleri de atlatacağız" diye belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER