Başkan Batur'dan LÖSEV'e anlamlı ziyaret

LÖSEV kurulmadan önce eğitim hayatlarını tedavi sebebiyle yarıda bırakan lösemili çocuklar, şimdi LÖSEV ile birlikte gönüllü kurum ve eğitmenlerin desteğiyle 'Canım Kardeşim Ders Evi’nden aldıkları eğitimler sayesinde ışık saçıyorlar.

Başkan Batur'dan LÖSEV'e anlamlı ziyaret

LÖSEV İzmir’de yürüttüğü yaz okulu çalışmaları kapsamında Konak Belediyesi desteğiyle ritim, kil, kısa film, yoga, yaratıcı oyunlar, astronomi ve uzay bilimleri atölyeleri gibi eğitici ve keyifli derslerle yaz dönemini dolu dolu geçiriyor. Bu hafta Konak Belediyesi bünyesindeki eğitim birimi desteğiyle LÖSEV Eğitim Koordinatörlüğü tarafından programlanan etütlere konuk olan Konak Belediye Başkanı Sn. Abdül Batur, eğlenceli derslerle moral ve motivasyonları yükselen çocuklarla bir araya geldi. Uzay Bilimi ve Astronomi dersini Başkan Batur’la birlikte dinleyen çocuklar, çekim kuvveti konusunu öğrenip, eğlenceli uygulamalarla bilgilerini pekiştirdiler; birlikte şarkılar söylediler, oyunlar oynadılar.

Canım Kardeşim Ders Evi öğrencisi kahraman çocuklara eğitici hediyeler vererek, başarılar dileyen Başkan Abdül Batur’a, LÖSEV İzmir İl Koordinatör Yardımcısı Gökçe Demirtaş da tüm hassasiyetleri ve katkıları için teşekkürlerini iletip, bu kıymetli desteğin devamını almaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. LÖSEV’e kayıtlı çocuklar Başkan Abdül Batur’a anne el emeği ile üretilen ve hiçbir kimyasal içermeyen doğal LSV Dükkân çikolatalarından armağan etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER