Zübeyde Hanımın Kabrine Çelenk

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan ve eşi, kadınlarla birlikte Anneler Günü nedeniyle Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın Karşıyaka’da bulunan kabrine çelenk koydu. Başkan Hasan Arslan, “Uluslararası çapta bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ü bizlere bağışlayan değerli annemiz Zübeyde Hanımı saygıyla anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Zübeyde Hanımın Kabrine Çelenk
MİNNET VE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ
 
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan 11 Mayıs Anneler Günü nedeniyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımı kabri başında ziyaret etti. Başkan Arslan’ın eşi Ergül Arslan, Çiğli Evka 2 Kadın Kültür Evi Derneği (ÇEKEV), Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV)  Başkanı Nevin Derik ve üyeler, Türk Anneler Birliği ve şehit anneleri de ziyarete eşlik etti.
 
Karşıyaka’daki anıt mezara gelen Başkan Arslan Zübeyde Hanım için yapılan anıta çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu.  Oldukça duygusal anların yaşandığı törende Başkan Arslan, çağdaş bir Türkiye hayalinin mimarı, demokratik-laik cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanıma şükran borçlu olduklarını söyledi.
Türkiye’nin aydınlık yarınlara ilerlemesinde önemli rol üstlenmiş Atamızın annesi Zübeyde hanımı anmanın,  kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Mustafa Kemal Atatürk tarafından verilen haklar sayesinde bugün, çağdaş toplumda belli görevler üstlenen tüm kadınlarımız sosyal ve ekonomik hayata aktif olarak katılıyorlar. Büyük Önderimizin kıymetli annesine minnet ve şükranlarımızı iletmek için burdayız. İyi ki onu doğurdu. İyi ki büyük liderimiz oldu. Bu vesileyle bütün kadınlarımızın anneler gününü kutluyorum” dedi. 
 
LATİFE HANIM KÖŞKÜ ANI EVİ ZİYARET EDİLDİ
 
Kadınlar daha sonra Latife Hanım Köşkü Anı Evi’ni ziyaret etti. Köşkün her odasındaki detaylar hakkında bilgi alan kadınlar bol bol anı fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER