'Yurt dışı pazarlar olumlu sinyal veriyor'

Marble 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı katılımcı firmalardan tam not aldı. Ege Natural Stone firması da ilgiden memnun kalanlardan oldu.

Burak Cilasun / Ben TV

Marble 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı'na katılan firmalardan biri de Ege Natural Stone oldu.

Firma adına Ben TV mikrofonuna konuşan ve fuar atmosferini değerlendiren Efe Nalbantoğlu, "Ege Doğal Taş olarak Marble'a 15. kez katılıyoruz. Fuar bizim için çok iyi başladı. Yurt dışı katılımcıların burada olması çok önemli. Bu sene yurt dışı pazarlar olumlu sinyaller veriyor. Umuyorum hepimiz için hayırlı geçer." dedi.

Nalbantoğlu Ege Natural Stone olarak ortaya koydukları ürünler ve dış ticaret ağlarından da bahsetti ve "Biz çoğunlukta bitmiş üründe Kuzey Amerika, hammaddede ise ağırlıklı olarak Çin ve Hindistan'a hitap ediyoruz. Hem bej mermer hem de kristal diye tabir ettiğimiz beyaz mermerimiz o bölgenin yoğunlukla talep ettiği ürünler. Kesilmiş ürünlerde Ortadoğu'da Dubai ve Katar gibi yerlerle proje ağırlıklı çalışıyoruz. Kuzey Amerika'da da bayilik odaklı çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Aile olarak 50 yıldır ticari faaliyet gösterdiklerini ve son 17 yıldır da mermer sektöründe olduklarını belirten Nalbantoğlu, "3 ocağımız bulunuyor. Satışlarımızın yüzde 90'ı ihracata gidiyor. Her yıl farklı bölgelere ortalama 150-200 bin metrakere bitmiş ürün ihraç ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER