Yüksel'den İşçilere Destek

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Aliağa Belediyesi tarafından iş akitlerine son verilen taşeron işçilere destek verirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e “İzmir Aliağa Belediyesi'nde işten çıkartılan işçiler için, yeniden işlerinin başına dönmelerini sağlamak üzere gerekeni yapacak mısınız?" diye sordu.

Yüksel'den İşçilere Destek
 
 
 
CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, Aliağa Belediyesi tarafından iş akitlerine son verilen taşeron işçilere destek verirken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e "İzmir Aliağa Belediyesi'nde işten çıkartılan işçiler için, yeniden işlerinin başına dönmelerini sağlamak üzere gerekeni yapacak mısınız?" diye sordu.
 
Yüksel; "30 Mart 2014 yerel seçimlerinde İzmir Aliağa Belediyesini Milliyetçi Hareket Partisi kazandı. Hemen sonrasında işçi kıyımları yaşanmaya başladı, belediye işçilerinin bir bölümü işten çıkarıldı. Bu insanlar yıllardır buradan ekmek yiyor. Alınteriyle çalışıp ailelerine bakmaya çalışıyorlar. Aileler ve çocuklar, pek çok insan mağdur edildi. Buna kimsenin hakkı yok. İşçilerin neden işten çıkarıldığına ilişkin mantıklı bir gerekçe söyleyemiyorlar. Biz biliyoruz ki işçiler, siyasi düşünceleri, etnik kökenleri ve inançları nedeniyle işten çıkarıldılar. İşten çıkarılan işçiler, günlerdir işleri, ekmekleri ve aileleri için oturma eylemi yapmaya ve direnmeye devam ediyorlar. Biz işçilerimizin yanındayız ve destek vermeye devam edeceğiz." dedi.
 
Yüksel önergesinde "İşçilerin işten çıkarılma gerekçelerini, kaç işçinin mağdur edildiğini, kaçının sendikalı olduğu, belediyeye kaç üst düzey yönetici alındığını, bunlar için ne kadar maaş, ikramiye vs. ödendiği, yeni işçi alınıp alınmadığını" sordu.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER