Yüksel İl Örgütünü Sorumlu Tuttu

Genel seçimde yeniden aday olmayan CHP eski İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına rağmen İzmir'den 12 milletvekili çıkarılmasını eleştirerek, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Sertel'in partiyi seçim çalışmalarını dar bir kadroyla yaptığını öne sürdü.

Yüksel İl Örgütünü Sorumlu Tuttu
CHP eski İzmir Milletvekili, Parti Meclisi Üyesi Alaattin Yüksel, partisinin İzmir'de 12 milletvekili çıkarmış olmasının il yönetimini sorumlu tutarak, şunları söyledi: 
 
“Milletvekili sayısı beklentimizin çok altında. 2. bölgede en azından sekiz milletvekili olmalıydı. Bunun altıda kalmış olması üzücü. Birinci bölgede en az 7 çıkarmalıydık. 2002 yılında bunu yaptıysak şimdi de yapmalıydık. Daha iyi hazırlanabilirdik. CHP il örgütü çok daha fazla CHP'liyi harekete geçirebilirdi. Ancak kendi içerine kapandılar. İl yönetiminin bile tamamını harekete geçiremedi. Belli bir bölümüyle çalışmayı tercih etti. Ben Parti Meclisi üyesiyim, eski milletvekiliyim elimden gelen katkıyı koymaya çalıştım ama bizi toplantılarına davet etmediler. Seçim nedeniyle sustuk ama herkesin aklını başına toplaması gerekir. Kimse kendi siyasal geleceği için siyaset yapmamalı. Benim için CHP İzmir İl Başkanlığı koltuğunda kimin oturduğunun önemi yok." 
 
“MİTİNG GİBİ TOPLANTILAR YAPARDIK"
 
CP PM Üyesi Yüksel, geçmiş seçimlerde miting gibi toplantılar yapıldığını hatırlatarak, partinin dinamik bir yapıyla durağanlıktan kurtulması gerektiğini söyledi. Yüksel, “İl başkanı olduğum zaman getirdim kurallar vardı. Esnafla toplantı yaptığımız zaman tüm oda başkanlarını çağırırdık. DİSK'e ziyarete gidildiğinde 4- 5 bin kişi karşılardı ve bir mitinge dönüşürdü. Onun da kamuoyunda yarattığı bir algı olurdu. Türkiş'e gittiğimizde açık hava toplantılarına dönüşürdü. Bu seçimde öyle olmadı. Alsancak'ta, Urla'da sandık başında mutlu oluyorsunuz ama Türkiye geneli sonucu geldiğinde mutsuz oluyorsunuz. Bunu partinin çözmesi gerekiyor. CHP'nin dinamik bir yapıyla durağanlığını ortadan kaldırması gerekiyor" dedi. 
Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER