Yıldız İzmir'den Seslendi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İzmir’in Karaburun İlçesi Sarpıncık Mevkiin’de FİNA Enerji’nin Salman Rüzgar Elektrik Enerji Santrali’ni açtı. Muhalefetin ucuz mazot vaadine tepki gösteren Yıldız, "Vatandaşın, çiftçinin ümitleriyle oynamayacaksınız" dedi.

Yıldız İzmir'den Seslendi
 
Karaburun’da 27.5 megavat kapasiteli Salman Elektrik Enerji Santrali’nin açılış töreninde konuşan Bakan Yıldız seçim kampanyalarında muhalefetin ucuz enerji ve 1.5 liraya mazot vaatlerini değerlendirdi. Muhalefet partilerine, hem sektörle hem de vatandaşın ümidiyle oynamama çağrısında bulunan Yıldız, "Biz, ciddi bir iş yapıyoruz. Ülkeyi yönetiyor, Türkiye’nin büyümesini idare ediyoruz. Bu tür vaatlerin, vatandaşlarımız tarafından rağbet edilmeyen vaatler olduğunun bilinmesi lazım. Siz kalkıp da 1.5 liraya TÜPRAŞ’ın kapısından bidonlarla mazot satmayacaksınız, vatandaşın, çiftçinin ümitleriyle oynamayacaksınız" diye konuştu.
 
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın belli miktara kadar ’ücretsiz elektrik’ vaadiyle ilgili olarak da Yıldız, "Selahattin Demirtaş, kayıp kaçakların önlenmesiyle alakalı istismar ettiği Kürt vatandaşlara çağrıda bulunsun, hem kul hakkının hem devlet hakkının olduğunu söylesin. Kayıp kaçakları en aza indirmeyle alakalı beraber olalım" dedi.
 
TORBALI’DA AÇILIŞ
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız daha sonra Torbalı’ya geçerek boru profil üreten Meko Metal’in 80 milyon liraya mal olan yeni tesisini açılışını gerçekleştirdi. Hyundai, BMC, Fiat, Renault ve Krone gibi otomotiv markalarına çeşitli parçalar üreten kuruluşun, 80 milyon liraya mal olan yatırımının açılış törenine Enerji Bakanı Taner Yıldız’la birlikte, İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez ve çok sayıda davetli katıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2015, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER