Yamanlar'a Büyük Ödül

Yamanlar eğitim kurumlarına İzmir’e katkı ve sosyal sorumluluk üstün başarı ödülü verildi.

Yamanlar'a Büyük Ödül

Türk Başarı Ödülleri Kurulu (TÜBÖK) tarafından verilen 8'inci Mazhar Zorlu Kültür, Eğitim, Spor, Ülkeye Katkı ve Sosyal Sorumluluk Üstün Başarı Ödülleri, düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Konak Belediyesi Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül kazananlar ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.
Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Sancar Maruflu, ödüllerin, Onursal Başkanlığını Süleyman Demirel'in yaptığı, Türk Başarı Ödülleri Kurulu tarafından, İzmir’i Sevenler Platformu Vakıf ve Dernekleri'nin destekleriyle her yıl Mayıs ayında verildiğini söyledi. Maruflu seçmelerin demokratik bir ortamda yapıldığını belirterek "Adaylar, mevcut seçiciler kurulumuz ile daha önce ödül almışların öneri ve teklifleriyle belirleniyor. Çeşitli meslek gruplarından, aktif kurum, dernek ve kulüplerden oluşmuş adayların en az, on yıllık hizmet ve başarı süreçleri dikkate alınarak değerlendirmeler yapılıyor. 8'inci Mazhar Zorlu Kültür, Eğitim, spor, ülkeye Katkı ve sosyal Sorumluluk üstün Başarı Ödülleri'nin saptanması için Ege ve İzmir'den seçilmiş 3800 kurum ve kişiyle yüz yüze kamuoyu araştırması yapıldı ve finale kalan adaylar 164 kişilik Yüksek Seçiciler Kurulu'nca Demokratik oylamayla belirlendi" dedi.
Törende Eğitimde Özel Yamanlar Eğitim Kurumları, Modacı Zuhal Yorgancıoğlu, İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli, Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Armağan, İşadamları Nezih Öztüre, Melih Gürsoy, İsmet Abalıoğlu, Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı, Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı, Sporda Akhisar Belediyespor, Nazilli Belediyespor ödüllendirildi. Ödüller TÜBÖK Başkanlar Kurulu Başkanı Sancar Maruflu, TÜBÖK Danışma Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, Seçiciler Kurulu Başkanı Prof. Dr. Namık Çevik, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ve seçici kurul üyeleri tarafından verildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER