Ünlü Yazar Kitap Kulübü'nün Konuğu Oldu

Buca Belediyesi’nin ülkenin sevilen yazarlarını Bucalı vatandaşlarla buluşturmak için hayata geçirdiği Kitap Kulübü’nün üçüncü konuğu Murathan Mungan oldu

Ünlü Yazar Kitap Kulübü'nün Konuğu Oldu
Buca Belediyesi’nin ülkenin sevilen yazarlarını Bucalı vatandaşlarla buluşturmak için hayata geçirdiği Kitap Kulübü’nün üçüncü konuğu Murathan Mungan oldu. Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda okurları ile bir araya gelen ülkemizin sevilen şair ve yazarı Murathan Mungan, bir saatlik söyleşi yaptı, 10 Nisan 2008 yılında yayınlanan ‘Kadından Kentler’ adlı öykü kitabını okurları için imzaladı.
 
Bucalı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği söyleşide Murathan Mungan, öykü, roman ve şiirlerini yazarken nelerden esinlendiğini anlattı. Gezi olaylarını örnek göstererek, toplumsal olaylar hakkında yazılan kitaplar için aceleci davranılmasını eleştiren Murathan Mungan, kitlesel olaylar hakkında kitap yazmak için, daha iyi analiz edebilmek ve objektif olarak gözlem yapabilmek adına üzerinden zaman geçmesi gerektiğini söyledi.
 
Söyleşinin son bölümünde ise Bucalı sevenlerinin sorularını yanıtlayan Mungan, söyleşinin ardından, 2008 yılında yayınlanan ve okurları tarafından da çok beğenilen ‘Kadından Kentler’ adlı kitabını okurları için imzaladı. Mungan, on altı kentte geçen ve on altı farklı hikayeden oluşan kitabını imzalatmak isteyen okurları ile de bol bol sohbet etti.
 
Murathan Mungan, Bucalı okurları ile birlikte olmak dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Söyleşi ve imza gününün ardından Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Asiye Avcı Mungan’a teşekkür etti, çiçek ve plaket verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER