Üniversitelilerden Birlik Mesajı

İzmir’deki Gediz Üniversitesi’nin öğrencileri, Ankara’daki hain saldırı nedeniyle açıklama yapıp, ''Terör asla hedefine ulaşamayacak'' dedi. Üniversitenin profesyonel basketbol takımı da ''Gün birlik günü'' yazılı pankartla maça çıktı.

Üniversitelilerden Birlik Mesajı
 
Ankara’da, aralarında üniversite öğrencilerinin de yer aldığı 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalı saldırı, tüm Türkiye’de olduğu gibi Gediz Üniversitesi öğrencilerinde de büyük üzüntü yarattı. Terör kurbanı olanları anmak, birlik ve beraberlik mesajı vermek için kenetlenildi. Gediz Üniversitesi’nin Türkiye Basketbol Birinci Ligi 26’ncı hafta karşılaşması öncesinde açıklama yapıldı. Profesyonel basketbol takımı da "Gün birlik günü" yazılı pankartla sahaya çıkarak destekledi, hep birlikte saygı duruşunda bulunuldu.
 
Saldırıyı lanetleyen gençler, terörün çirkin ve kanlı yüzünü bir kez daha sergilediğine dikkat çekerek, şöyle dedi:
 
"Masum insanları hedef alan bombalı saldırı ülkemizi yasa boğdu. Terörün çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiği, tarihin kara lekelerine bir yenisinin daha eklendiği ve yüreklerimizin dağlandığı Ankara’daki patlama, vatanımıza karşı işlenmiş bir insanlık suçudur. Şu iyi bilinmeli ki terör asla hedefine ulaşamayacak. Millet olarak tam bir birliktelik içinde geçmişte başardığımız gibi bugünleri de atlatacağız ve huzur her daim güzel ülkemizde sürecek. Ankara’da yaşamını yitirenlere rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Başımız sağ olsun."
 
"ÜLKEMİZ VARSA BİZ VARIZ"
 
Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, yaşanan bu acı olayın ardından sergiledikleri duyarlılık nedeniyle öğrencilerine teşekkür etti. Prof. Dr. Çevik, "Ülkemiz varsa biz varız" diyerek şunları söyledi:
 
"Bu haince eylemi tertipleyenleri, destekleyenleri ve terörden medet umanları şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. Terörün tek hedefi var, o da birlik ve beraberliğimizi bozmak. Bu kirli oyunu tek yürek olup hep birlikte bozacağız. Ecdadımız Kurtuluş Savaşı’nda nasıl tek vücut olarak işgalcilere karşı çarpıştıysa, biz de bugün terörün karşısında işte öyle dimdik duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz."
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER