Ünal Ersözlü SAYA Grup'ta

Gazeteci-Yazar-Şair Ünal Ersözlü, Pharmactive İlaç, Volt Motor, Voltsan Kalıp, Livamine Madencilik ve Folkart’ın da dahil olduğu SAYA Grup’un ''Kurumsal İletişim Direktörlüğü'' görevine getirildi.

Ünal Ersözlü SAYA Grup'ta
Ersözlü, Folkart öncülüğündeki üçlü konsorsiyumun 80 milyon dolarlık teklifiyle TMSF den aldığı alanda gerçekleştirilecek projenin konsorsiyum adına “Medya-İletişim Danışmanlığını”  da üstlenecek. 
 
Ünal Ersözlü, 1987 yılından günümüze dek, gazetecilik, televizyonculuk ve iletişim alanlarında, farklı görevlerde bulundu. Muhabirlikle başlayan gazetecilik serüveninde, yazı işleri yöneticiliği, yazarlık, televizyon programcılığı yaptı. Uzun yıllar SABAH Gazetesi’nin Akdeniz ve Ege Bölge temsilciliklerini üstlenerek; ekibiyle çıkardığı bölge yayınlarının, yayın yönetmenliğini ve yazarlığını sürdürmüştü. Son iki yıldır bağımsız olarak, proje danışmanlığı, kitap editörlüğü, belgesel yazarlığı yapmaktaydı.
 
Geçmiş yıllarda ise iletişim projelerinde, birçok seçim kampanyasında, medya ve koordinasyondan sorumlu yöneticilik görevlerini üstlenmişti. Ünal Ersözlü, Büyükşehir Başkanlığı sırasında rahmetli Ahmet Piriştina’nın iletişim-medya danışmanlığını, İzmir Kent Kitaplığı kuruculuğunu, İzmir Yayıncılık A.Ş’nin Genel Müdürlüğü görevlerini yerine getirmişti. 
 
Aynı zamanda şair, edebiyatçı kimliğine sahip olan Ersözlü’nün, sırasıyla, “Okyanusların Not Defterinden”, “Zaman Ayna Bıçak”, “Gidiyorum Adım Unutuluş Olsun Diye” , “Aşk-ı Hakiki”, “Gençliğin Dün Gecesi”, “Kapıyı Çalıyorum”, “Sarmaşk” adlı kitapları yayımlandı.
 
Ersözlü, şiir yolculuğu boyunca, “Akademi Şiir Başarı Ödülü (1990)”, “Behçet Aysan Şiir Ödülü (1998)”, “Yunus Nadi Şiir Ödülü (2011)” gibi ödüllere layık görüldü.    
 
Ünal Ersözlü halen Ben HABER gazetesinde köşe yazarlığı yapmakta, ayrıca Erol Yaraş ve Hamdi Türkmen ile birlikte Ben TV'de yayınlanan Üç Gazeteci Bir Konuk programında yer almaktadır.
 
Biz de Ben TV ve Ben HABER ailesi olarak Ünal Ersözlü'ye yeni görevinde başarılar diliyoruz...
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER